Jak wybrać: łyżwy dla dorosłych

Jak wybrać
Łyżwy

Jak dobrze wybrać łyżwy dla dorosłych?

Jeśli rozpoczynasz naukę jazdy na łyżwach, możesz mieć problemy ze zrozumieniem niektórych terminów technicznych. Ta dyscyplina sportu posiada precyzyjne słownictwo, trudne do opanowania dla początkujących. Nie przejmuj się jednak, jesteśmy tu po to, by Ci pomóc.

Jak wybrać łyżwy rekreacyjne

Chcesz odkrywać przyjemność jazdy na łyżwach i wolność, zachowując jednocześnie optymalny komfort dla stóp?
Polecamy Ci wybór łyżew o profilowanej strukturze, która naśladuje naturalne ruchy stopy, wystarczająco solidnych, by zamortyzować wstrząsy i wyposażonych w język z anatomicznej pianki, zapewniającej większy komfort.

Oferta łyżew rekreacyjnych
▲ Góra strony

Jak wybrać łyżwy figurowe

Chcesz jeździć z gracją i lekkością?

Wybierz łyżwy wyposażone w wysoką cholewkę z 9 dziurkami dla doskonałego trzymania i pianką ułożoną w anatomiczny sposób dla większego komfortu. Stalowe ostrza umożliwiają stabilność w czasie wykonywania różnych figur.

Oferta łyżew figurowych
▲ Góra strony

Jak lepiej zrozumieć łyżwy

Tutaj znajdziesz wyrażenia, które opisują świat łyżwiarstwa.

Łyżwy rekeracyjne

• Profilowana struktura: Profilowana skorupa łyżew rekreacyjnych zapewnia dobre trzymanie stopy, umożliwiając jednocześnie swobodę ruchów. But wewnętrzny i podwójny język z anatomicznej pianki zapewniają większy komfort. Klamry i rzepy umożliwiają doskonałe trzymanie kostki w czasie jazdy.

Łyżwy figurowe

• Ostrze: Ostrze jest dłuższe niż w łyżwach do hokeja. To umożliwia bardziej stabilną jazdę, ale zmniejsza moc. Ostrza są wyposażone w specjalne ząbki z przodu, umożliwiające wykonywanie figur (piruetów, skoków itp.).

• But wewnętrzny: Miejsce, w którym umieszczamy stopę. Jest wzmocniony na wysokości kostki dla większego komfortu. Skorupa chroni przed uderzeniami. Łyżwy figurowe mają do 7 dziurek i 4 haftki, zapewniających swobodę łydce i umożliwiających łatwiejsze wykonywanie figur.

Idealna pozycja

W pozycji stojącej pięta powinna być idealnie przyklejona, a duże palce powinny lekko dotykać końca łyżew. Kiedy noga jest zgięta, stopa cofa się i palce nie powinny już dotykać końca łyżew.

 

 

 

▲ Góra strony