Jak wybrać: łyżwy dla dzieci

Jak wybrać
Łyżwy

Jak dobrze wybrać łyżwy dla dzieci?

Jeśli rozpoczynasz naukę jazdy na łyżwach, możesz mieć problemy ze zrozumieniem niektórych terminów technicznych. Ta dyscyplina sportu posiada precyzyjne słownictwo, trudne do opanowania dla początkujących. Nie przejmuj się jednak, jesteśmy tu po to, by Ci pomóc.

Jak wybrać łyżwy rekreacyjne?

Twoje dziecko chce w bezpieczny i wygodny sposób odkrywać jazdę na łyżwach?

Dla dzieci rozpoczynających naukę jazdy na łyżwach polecamy wybór łyżew o sztywnej skorupie, zapewniającej ochronę stopy dziecka w każdych warunkach. Jeśli Twoje dziecko chce jeździć rekreacyjnie, ważne jest, by łyżwy miały profilowaną strukturę, która naśladuje ruchy stopy. Ponadto łyżwy z butem wewnętrznym i językiem z anatomicznej pianki zapewnią Twojemu dziecku komfort w czasie jazdy.

Oferta łyżew rekreacyjnych
▲ Góra strony

Jak lepiej zrozumieć łyżwy

Tutaj znajdziesz wyrażenia, które opisują świat łyżwiarstwa.

Łyżwy rekreacyjne

• Profilowana struktura: Profilowana skorupa łyżew rekreacyjnych zapewnia dobre trzymanie stopy, umożliwiając jednocześnie swobodę ruchów. But wewnętrzny i podwójny język z anatomicznej pianki zapewniają większy komfort. Klamry i rzepy umożliwiają doskonałe trzymanie kostki w czasie jazdy.

Łyżwy figurowe

• Ostrze: Ostrze jest dłuższe niż w łyżwach do hokeja. To umożliwia bardziej stabilną jazdę, ale zmniejsza moc. Ostrza są wyposażone w specjalne ząbki z przodu, umożliwiające wykonywanie figur (piruetów, skoków itp.). Ostrze ma inną krzywiznę niż w łyżwach hokejowych co daje mniejszą zwrotność ale większą stabilność w trakcie jazdy.

• But wewnętrzny: Miejsce, w którym umieszczamy stopę. Jest wzmocniony na wysokości kostki dla większego komfortu. Skorupa chroni przed uderzeniami. Łyżwy figurowe mają do 7 dziurek i 4 haftki, zapewniających swobodę łydce i umożliwiających łatwiejsze wykonywanie figur.

Idealna pozycja

W pozycji stojącej pięta powinna być idealnie przyklejona, a duże palce powinny lekko dotykać końca łyżew. Kiedy noga jest zgięta, stopa cofa się i palce nie powinny już dotykać końca łyżew.

▲ Góra strony