salomon

Buty narciarskie damskie Salomon QST Access flex 60

Kod produktu: 8845374

0,0 (32)

729,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

    Przeznaczone dla początkujących narciarek poszukujących maksymalnego komfortu i tolerancji do nauki jazdy na nartach zjazdowych.

    Niezrównany komfort umożliwiający naukę jazdy na nartach w najlepszych warunkach dzięki dużej szerokości i grubym piankom.

    Kup razem z

    Podobne produkty

    • Sztywność

      Bardzo miękkie: flex 60. Idealne pod względem oparcia piszczeli i bardzo tolerancyjne dla błędów.

    • Trzymanie stopy

      104 mm: szerokie. Niski poziom trzymania: idealny na początek i do jazdy z małą prędkością.

    • Regulowany

      1 klamra (typu snowboardowego) do regulacji. Bardzo prosta i szybka w użytkowaniu.

    • Łatwe użytkowanie

      Najłatwiejsze i najszybsze zakładanie, zdejmowanie, regulacja i chodzenie.

    • Dostosowanie do budowy anatomicznej

      But wewnętrzny nie jest termoformowalny.

    • Łatwe do przemieszczenia

      Zwiększenie amplitudy kostki poprzez odblokowanie o kilka ząbków.

    • Przyczepność

      Żłobiona podeszwa zewnętrzna o dwóch różnych stopniach gęstości pozwala uzyskać lepsze przyleganie do podłoża.

    Buty narciarskie damskie Salomon QST Access flex 60
    Buty narciarskie damskie Salomon QST Access flex 60
    Buty narciarskie damskie Salomon QST Access flex 60
    Buty narciarskie damskie Salomon QST Access flex 60
    Buty narciarskie damskie Salomon QST Access flex 60

    Doświadczenie

    Salomon QST Access 60 to jedne z najbardziej miękkich i wygodnych butów dostępnych na rynku. Idealne dla początkujących lub rekreacyjnie jeżdżących narciarek, dla których liczy się przede wszystkim komfort i łatwość użytkowania. Posiadają tryb ski / walk i żłobioną podeszwę. Doskonały wybór!

    Regulacja klamer

    Buty wyposażone w 3 klamry mikrometryczne z aluminium. Możesz dopasować długość sprzączki, dokręcając lub odkręcając klamrę. Górna, 3-pozycyjna klamra umożliwia dopasowanie do każdej łydki. Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

    Zakładanie / zdejmowanie

    Pozycja ski/walk ułatwia chodzenie. System ten przydaje się również podczas zakładania i zdejmowania butów. W pozycji "walk" otwór jest większy, co ułatwia wsuwanie i wyjmowanie stopy.

    Czym jest flex?

    Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex 60 lub niższy przeznaczony jest dla początkujących narciarek. Flex od 60 do 90 jest odpowiedni dla narciarek o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 90 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarek. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

    Jaki rozmiar wybrać?

    Rozmiary butów narciarskich określane są w skali Mondopoint. Jest to po prostu długość stopy w centymetrach.
    Oprzyj pięty o ścianę, wsuń pod nie kartkę papieru, pochyl się i zmierz dłuższą stopę.
    Jeżeli na przykład długość Twojej stopy wynosi 27,2 cm, wybierz rozmiar 27/27,5.
    But w rozmiarze 27 jest dokładanie taki sam, jak but w rozmiarze 27,5.

    Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

    Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.Uwzględnij również fakt, że pianka buta wewnętrznego osiądzie po kilku dniach jazdy na nartach.

    Co zrobić w przypadku bólu stóp?

    1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

    Jak przechowywać buty narciarskie?

    1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
    3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

    Jak przymierzyć buty narciarskie?

    Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

    Jak uniknąć marznięcia stóp?

    Suszenie butów wewnętrznych (często zaniedbywane) jest najlepszym sposobem na to, by uniknąć marznięcia stóp. Nawet przy -10°C stopa się poci. Pozostawiony w plastikowej skorupie but wewnętrzny nie wyschnie samoistnie - nawet przez kilka dni. Należy wyjąć go po każdym dniu jazdy na nartach. Można również używać suszarki do butów. To bardzo praktyczne urządzenie: nie trzeba wyjmować butów wewnętrznych, wystarczy włączyć suszarkę!

    Mój but wewnętrzny jest termoformowalny | Do czego służy termoformowanie?

    Buty wewnętrzne modelu Salomon Quest są termoformowalne na wysokości kostek i palców. Piankę w tych miejscach można wygrzać, aby przybrała formę Twoich stóp i skorupy buta. Pozwala to zwiększyć kompatybilność na linii stopa - but wewnętrzny - skorupa, ograniczając w ten sposób źródła dyskomfortu.

    Porady dotyczące przechowywania

    Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

    Ograniczenia

    Nie suszyć na kaloryferze.

    Testy

    Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(-a) możesz się spotkać w praktyce. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.