ROSSIGNOL

Tolerancja błędów i nośność

Snowboard all mountain CIRCUIT

Przeznaczenie: dla początkującego snowboardzisty, który poszukuje deski na trasę i poza trasę do czynienia postępów. Deska z dużą tolerancją błędów ogranicza ilość upadków (mała sztywność poprzeczna między butami). Dobra nośność na puchu dzięki dużemu rockerowi z przodu i z tyłu.

Niestety, zapas tego produktu wyczerpał się

Kod produktu : 8372394
INFORMACJE TECHNICZNE
Program / Teren jazdy Circuit to wszechstronna i przystępna deska do jazdy all-mountain. Na trasie jej mały, klasyczny camber pod butami zapewnia odpowiednią przyczepność a jego podwójny Rocker przód/tył zapewnia jej nośność na puchu oraz ułatwia wykonywanie obrotów na trasie. Bardzo duża prędkość ogranicza jej właściwości.
KIERUNKOWY snowboard Kształt deski (lub "shape") jest kierunkowy, co oznacza, że deska posiada przód oraz tył. Nie jest symetryczna:
- tył deski jest lekko węższy niż przód,
- wiązania, jak i punkty kontaktu deski na śniegu (setback) są lekko przesunięte do tyłu.
Kierunkowy shape gwarantuje lepszą przyczepność podczas wykonywania zakrętów, lepszą kontrolę trajektorii oraz większą prędkość podczas wychodzenia z zakrętów.
CAMBER amptek auto-turn (Rossignol) Camber Rossignol Amptek Auto-Turn to połączenie odwróconego camberu między wiązaniami oraz małego klasycznego camberu, który zwiększa przyczepność: 20% Camber klasyczny i 80% Rocker. Odpowiednia dla poziomu początkującego i zaawansowanego. Bardzo dobra przyczepność na twardym śniegu. Odwrócony camber (lub podwójny rocker) zapewnia nośność na puchu i łatwość obracania się oraz manewrowości.
Miękki i tolerancyjny flex Flex (sztywność deski między dziobem i nosem) Boogey wynosi około 2/5 - deska jest miękka i tolerancyjna.
Ten rodzaj flexu jest jednolity od przodu deski (nosa) do tyłu deski (ogona). Pozwala on przewidzieć zachowanie deski podczas wykonywania skrętów.
Oczywiście przy dużej prędkości lub na mocno zamarzniętym śniegu deska nie będzie w stanie wykonać ładnego ściętego zakrętu, przekręci się, przez co Ty się zatrzymasz.
Mała i tolerancyjna sztywność poprzeczna Sztywność poprzeczna (sztywność wykrzywionej deski między butami) wynosi około 2/5. Dzięki temu deska jest poręczna, ale także łatwo wykonuje obroty i toleruje błędy krawędzi.
Mała sztywność zapewnia pewną swobodę między butami (przednia stopa powinna nachylać się pięta/palce a tylna palce/pięta). Jest to ważne w przypadku osób rozpoczynających naukę, ponieważ pozwala wybaczyć błędy krawędzi. Mała sztywność jest także odpowiednia podczas jazdy freestyle/jib.
Setback 20 mm Setback - niesymetryczne ustawienie punktów nacisku na desce względem środka deski; przesunięcie wstawek do tyłu. Wiązania są przesunięte do tyłu w takiej samej odległości:
Setback 20 mm => znaczące cofnięcie deski kierunkowej.
Zapewnia lepsze trzymanie się podczas skrętu oraz nośność, ponieważ ciężar deski przeniesiony jest na jej tył - w konsekwencji przód się unosi.
Informacje techniczne Szerokość Przód 303 mm / Środek 261 mm / Tył 303 mm (Rozmiar 156 cm)
Promień skrętu 7,7 m (156 cm)
Efektywna krawędź 1210 mm
Ilość wstawek: 8 + 8 (3 możliwe ustawienia dla każdego wiązania / 40 mm między nimi)
Zalecany stance: 540 mm
Wytłaczany ślizg / Jakość jazdy Tłoczony ślizg (proces tworzenia, w przeciwieństwie do spiekanych ślizgów)
Zapewnia normalną jakość jazdy i dobrą wytrzymałość w czasie.
Wymaga regularnej konserwacji: najlepiej smarować co 5 wyjść, minimum 1 raz w roku:
-można na początku sezonu, by rozpocząć z bardzo dobrą jakością jazdy
-można na końcu sezonu, by głęboko odżywić ślizg (pozwól ślizgowi wchłaniać smar przez całe lato - najlepiej wiązania ustawić w dół).
Sprzedawana w zestawie z wiązaniami Battle V1 Najbardziej podstawowy model wiązań w gamie Rossignol All-Mountain ułatwi Ci czynienie postępów. Kompatybilne z wiązaniami Battle.

snowboard 155 cm = rozmiar wiązań L = odpowiednie dla rozmiaru 42 do 44
snowboard 161 cm Wide = rozmiar wiązań XL = odpowiednie dla rozmiaru 44 i +
Jaka długość Circuit jest odpowiednia dla mnie? Generalnie do jazdy all-mountain powinno wybierać się -15 do - 20 cm. (na przykład, osoba o wzroście 174 cm może wybrać deskę o długości od 159 do 154cm).
_ ponieważ Circuit posiada rocker, można wybrać większy rozmiar.
_ Krótsza ułatwia jazdę. Jest to także zalecane do osób lekkich (w porównaniu z ich wzrostem).
_ Dłuższa zwiększa stabilność przy dużej prędkości.

156 cm (65 - 90 kg) => od 170 do 176 cm
161 cm WIDE (75 - 100 kg) => od 176 do 181 cm
NASZE ZOBOWIĄZANIA
Gwarancja 2 lat
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON