Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Bielizna termoaktywna snowboardowa

54 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Bielizna termoaktywna snowboardowa – ciepło nawet, kiedy zimno!

Zima to czas, kiedy jest zimno, mokro, często pada, a mróz szczypie w nos. Nie wszystkim jednak taka pogoda jest w stanie pokrzyżować sportowe i wypoczynkowe plany. Jest wielu entuzjastów sportów zimowych, którzy nie rezygnują z aktywności, nawet jeżeli pogoda nas nie rozpieszcza. Wśród nich są snowboardziści lub przyszli snowboardziści. Wyjazdy snowboardowe wymagają nie tylko zarezerwowania hotelu i serwisu sprzętu, ale też skompletowania stroju – ciepłego, wodoodpornego oraz oczywiście zgodnego z aktualnymi trendami. Są jednak takie elementy ubioru, których na stoku nie widać, w związku z czym często są bagatelizowane, zapominamy o nich. To bielizna termoaktywna snowboardowa, czyli najbardziej wewnętrzna warstwa, która ma bezpośrednio kontakt z ciałem. Jej zadaniem jest zapewnić nam ciepło i komfort, kiedy zimno i mniej przyjemnie.

Bielizna termoaktywna – poznaj ją bliżej

Matka jest potrzebą wynalazków… nie od dziś wiadomo, że bawełna nie jest materiałem idealnym, pomimo że ma wiele zalet. Na pewno nie najlepiej radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci, a w przypadku sportu jest to czynnik kluczowy. Dlatego bieliznę termoaktywną wykonuje się z materiałów syntetycznych, które wykazują zdolność do odprowadzania potu i pary wodnej. Skóra pozostaje sucha. Pomiędzy materiałem, a skórą tworzy się cienka warstwa ogrzanego powietrza i to właśnie ono zapewnia nam komfort termiczny.

Bielizna termoaktywna idealna na zimę

Bielizna termoaktywna może być cienka, średnia i gruba, korzystamy z niej nie tylko zimą, ale też latem. Na snowboard najlepiej sprawdzi się bielizna średnia lub grupa w zależności od tego, jak bardzo jesteś odporny na niskie temperatury. Ważne jest to, aby skutecznie „grzała” nasze ciało i jednocześnie chroniła przed przegrzaniem. Jej zdolność do odprowadzania wody sprawia, że ciało się nie wyziębia, a w przypadku nadpotliwości nie odczuwamy dyskomfortu.

Z myślą o zimie powstały termoaktywne koszulki z długim rękawem i spodnie z długimi nogawkami. Są elastyczne i bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki. Pamiętaj jednak o tym, że bielizna termoaktywna nie może być ani za duża, ani za mała.