Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kurtki snowboardowe

11 artykuł artykułów

Sortuj

 

Kurtki snowboardowe – oldschoolowo czy klasycznie?

Snowboardzistę w kurorcie w górach nie zawsze poznasz po desce i butach snowboardowych. Jeżeli właśnie zrobił sobie przerwę na naładowanie baterii, to zapewne nie zabrał ze sobą swojego sprzętu, ale ma na sobie…kurtkę! W modzie snowboardowej królują mocne kolory, odważne printy, nieszablonowe zestawianie barw, zaskakujące aplikacje i dodatki…to prawdziwe modowe szaleństwo, które jednak projektanci uspokajają stonowanymi kolorami i delikatnymi nadrukami. Kurtki snowboardowe doskonale wpisują się w modę streetwear, z tą tylko ulicą, że ta rządzi zimą na stoku. Nie można jednak zapomnieć, że design nie zapewni Ci ciepła i komfortu, do tego potrzebna jest zaawansowana technologia, odpowiedni materiał, z którego kurtka została wykonana.

Ubraliśmy wygodę i komfort w modne kolory i wzory. W ten sposób powstała oferta Decathlon prezentująca kurtki snowboardowe, które nie zawiodą Cię na stoku, jak też podczas zimowych górskich spacerów.

Woda i powietrze a snowboard – co mają ze sobą wspólnego?

Kurtki snowboardowe nie mogą przepuszczać wody do środka, a jednocześnie muszą odprowadzać wilgoć na zewnętrz. Co więcej, ich ważną cechą jest oddychalność, muszą zapewnić skuteczną wymianę powietrza. To dlatego kurtki snowboardowe wykonuje się z membrany, tkaniny, która zatrzymuje cząsteczki wody, a przepuszcza cząsteczki pary wodnej. Analizując parametry kurtek snowboardowych, dobrym wyborem będzie kurtka mająca od 10000 do 20000 g/m2/24h oddychalności. Jeżeli chodzi o jej wodoodporność, to powinna wynosić ok. 10000 mm słupa wody.

Kurtki snowboardowe i ich dodatki

W kurtce snowboardowej nie może zabraknąć kaptura, może być odpinany i najlepiej, kiedy będzie ze ściągaczami, aby można było łatwo dopasować go do głowy i ewentualnie kasku. Pod pachami powinny znajdować się rozpinane wywietrzniki, odprowadzające pot na zewnątrz. Dobra kurtka snowboardowa posiada ponadto rękawice umieszone w mankietach, dużą liczbę kieszeni, zarówno tych zewnętrznych, jak też wewnętrznych i pas śniegowy zabezpieczający przed przedostaniem się śniegu pod ubranie.

Nasze kurtki mają to wszystko i jeszcze więcej… snowboardowy styl, zarówno ten kolorowy, jak też klasyczny.