Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Deski snowboardowe

17 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Deski snowboardowe – dołącz do grona miłośników białego szaleństwa!

Snowboard daje poczucie wolności – tak sądzą doświadczeni riderzy, którzy pokochali ten sport od pierwszego zjazdu. Grono to z każdym kolejnym rokiem się powiększa, coraz więcej osób decyduje się spróbować swoich sił w szusowaniu po stoku na jednej desce. Możesz być już zawodowcem lub dopiero snuć plany o nauce jazdy na snowboardzie – w naszym sklepie znajdziesz deski snowboardowe, które dopasujesz do swojego stylu jazdy i doświadczenia.

Własny sprzęt to bogaty pakiet zalet. Wybierasz deskę, buty i wiązania, idealnie odpowiadające Twoim nawykom jazdy i umiejętnościom. Sprzęt jest użytkowany tylko przez Ciebie, możesz wybrać taką deskę, której kolor i design odpowiada Ci najbardziej. Również zakres cenowy jest szeroki, nawet z niewielkim budżetem znajdziesz w naszym sklepie deskę, która posłuży Ci przez długie sezony.

Na jakiej desce chcesz jeździć?

Przeznaczenie deski to jedno z podstawowych kryteriów przy wyporze sprzętu. Gdzie i jak będziesz na niej jeździć? Jak długo już jesteś związany z tym sportem i jak dobrze panujesz nad deską nawet w trudnych warunkach? Odpowiadając na te pytania, wybierzesz sprzęt, który będzie właściwie zachowywać się w konkretnych warunkach.

All Mountain – najbardziej uniwersalne, przeznaczone dla początkujących i średnio zaawansowanych, poradzą sobie doskonale zarówno na i poza stokiem.

Freestyle – miękkie deski w kształcie twin tip, dla miłośników ewolucji w snowparku.

Freeride – niezawodne w każdych warunkach, łatwe w prowadzeniu, sprzyjają osiąganiu dużych prędkości, przystosowane do jazdy po przygotowanych stokach i puchu na dziewiczych trasach.

Jibbing – są krótsze, mają wzmocnioną konstrukcję, idealny wybór, jeżeli chcesz się po prostu dobrze bawić.

Twój wzrost i waga

Deska powinna sięgać do brody – to już stara szkoła, która wciąż jest jednak praktykowana. Coraz częściej jednak snowboardziści sięgają po deski dłuższe. Pamiętaj o tym, że długość deski zależeć powinna też od Twoich umiejętności.

Krótka deska sięgająca ramienia lub brody to propozycja dla początkujących riderów i dla tych, którzy lubią wysokie skoki i ewolucje w powietrzu. Średnią deskę wybierz, jeżeli chcesz szybko zjeżdżać na krawędziach i poskakać na rampach. Sięga ona od podbródka do czoła. Wprawieni snowboarderzy wybierają deski snowboardowe, które są wyższe od nich nawet od kilka centymetrów. Można na nich rozpędzać się do dużych prędkości, a im dłuższa deska, tym większe bezpieczeństwo przy szybkiej jeździe.