Padel

Witamy w świecie padla!

Decathlon oferuje pełną gamę produktów do gry w padla, aby pomóc Ci w doskonaleniu swoich umiejętności.

Czas wrócić na kort!

Korzyści z uprawiania padla
Rakieta do padla
Buty do padla

Myślisz, że o sporcie wiesz już wszystko? A czy grałeś kiedykolwiek w padla? Jeśli tak, to jesteś mistrzem sportu, bo to dyscyplina nowa i jeszcze mało znana.

Jeśli ze sportów rakietowych najbardziej lubisz badmintona, tylko dlatego, że nie musisz biegać z kąta w kąt boiska do tenisa ani wylewać siódmych potów walcząc z piłką do squasha, a z drugiej strony pociąga cię tenis, ale jakoś brak ci do niego śmiałości, to padel będzie czymś w sam raz dla ciebie. Ta niezwykle popularna w krajach iberyjskich dyscyplina sportu uprawiana jest przy pomocy rakiety przypominającej tę do tenisa na boisku wielkości zbliżonej do tej kortu do squasha. W zasadzie to połączenie obu tych dyscyplin, bo reguły gry zdecydowanie przypominają reguły gry w tenisa.

Czego będziesz potrzebować?

Oczywiście niezbędny będzie Ci przeciwnik. Bez niego – w przeciwieństwie do squasha – nie zagrasz w padla. Nie musisz szukać wśród rosłych i silnych mężczyzn. To gra tak prosta, że mogą w nią grać nawet czteroletnie dzieci. Pod warunkiem oczywiście, że potrafią utrzymać w ręce niezbędną do gry rakietę. Rakieta do padla kształtem przypomina rakiety do tenisa i squasha. Tyle tylko, że jest znacznie mniejsza i w całości wykonana z tworzywa (zazwyczaj włókno szklane i pianka), nie posiada siatki jak rakiety do squasha czy tenisa. Wyglądem bardziej przypomina bardzo dużą rakietkę do tenisa stołowego z dziurkami. Waży niecałe 30 dkg, więc jest lekka i pozwala na swobodne manewrowanie. I pomyśleć, że początkowo w padla grano rakietami z drewna…

Co jeszcze?

Piłka? Nie musisz zbytnio się martwić. W padla zagrasz zwykłą piłką tenisową. Jeśli chodzi o miejsce, to zdecydowanie musisz go poszukać, bo potrzebujesz kortu lub boiska do padla o wymiarach 10x20m. Wiele klubów sportowych i klubów fitness oferuje już takie korty. Mogą znajdować się na zewnątrz budynków lub wewnątrz obiektów. Zwykle wyglądają jak małe klatki otoczone siatką, na pewno więc ich nie przeoczysz. Zaleta siatki? Niepodważalna – nie trzeba biegać i szukać zagubionych na trybunach piłek.

Lansik musi być

Nie zapominaj też, że dobra zabawa to podstawa, ale wygoda i wygląd są nie mniej ważne. Zadbaj koniecznie o dobre buty do gry. Od zdrowia twoich stóp zależy zdrowie twojego kręgosłupa oraz stawów. Ponadto niezbędne będzie zwiewne i przepuszczalne powietrze ubranie, bo z pewnością podczas gry stracisz nie tylko kilka kalorii.