Buty do cross treningu

1 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty do cross treningu, którym postawiono wysoką poprzeczkę

Cross trening jest aktywnością wymagającą niezwykłej sprawności, motywacji i samodyscypliny. Początkowo był on uprawiany przez żołnierzy i policjantów, dzisiaj przez wielu poszukiwaczy sposobu na wzmocnienie wszystkich partii ciała, poprawę szybkości, formy i kondycji. Kompletując strój treningowy, zacznij od butów do cross treningu. Podobnie jak Ty wymagasz od siebie coraz więcej, tak samo coraz więcej wymaga się od producentów butów do cross treningu.

Łączą cechy obuwia do różnych dyscyplin

W każdym sporcie podstawą stroju sportowego jest dobre obuwie. To priorytet, który nieprzypadkowo ma największe znaczenie dla komfortu i wygody podczas wykonywanych ćwiczeń. Buty do cross treningu muszą sprostać znacznie większym wymaganiom. Jest to aktywność, w której wykonuje się ćwiczenia z różnych treningów, więc również buty muszą łączyć cechy tych, które są do każdego z nich przeznaczone. Ćwiczenia wykonywane są dynamicznie, w bardzo szybkim tempie, często zmienia się ułożenie stóp, jak też siłę nacisku. Ryzyko kontuzji jest więc znacznie większe w porównaniu np. do treningu siłowego. Na urazy narażone są przede wszystkim: staw skokowy, więzadło krzyżowe i ścięgno Achillesa. Buty do cross treningu muszą więc odpowiednio chronić stopy, zapewniając im stabilizację i amortyzację.

Dobre buty do cross treningu

Muszą być wszechstronne, nazywane są często butami do zadań specjalnych. Ich podeszwa nie może być zbyt miękka i elastyczna, ponieważ nie gwarantuje wtedy wystarczająco dobrej stabilności. Buty do cross treningu mają więc podeszwę twardszą niż buty do biegania. Środkowa podeszwa odpowiada za amortyzację, co jest ważne ze względu na częste skoki i dynamiczne ruchy w trakcie ćwiczeń. Dużym wyzwaniem dla producentów jest stworzenie butów, które byłyby przewiewne i jednocześnie dobrze trzymały stopę. Decathlon proponuje więc byty do cross treningu wykonane z odprowadzającej wilgoć siateczki i w newralgicznych punktach wzmocnionych solidnym materiałem.

Dla Decathlonu nie ma poprzeczek nie do przeskoczenia. Przekonaj się sam, jak my definiujemy komfort, bezpieczeństwo i wygodę, czym dla nas są buty do zadań specjalnych.