Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kettlebell

7 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Dostępność produktu

  • Cena

  • Ocena użytkowników

 

Kettlebell – trening z poligonu

Wywodzi się z treningu wojskowego, a więc można wnioskować, że kettlebell zapewni Ci mocny wycisk. Przypomina kulę armatnią, co na pewno potęguje wrażenie wymagającego treningu. Kettlebell to odważnik z ergonomicznym uchwytem, które razem tworzą jedną całość. Jego kształt to nie przypadek. Został zaprojektowany tak, aby zwiększać efektywność treningu, udało się osiągnąć pierwotne założenia. Różni się on od zwykłych hantli i ciężarów oraz charakteryzuje przesuniętym środkiem ciężkości, co umożliwia wzmocnienie przedramienia. Ogromną zaletą ćwiczeń z kettlebell jest nieustanny balans całego ciała, który przekłada się na napięcie każdego mięśnia.

Jak ćwiczyć z kettlebell?

Możesz go wykorzystać na nieograniczoną liczbę sposobów. Do najpopularniejszych ćwiczeń z kettlebell należy swing. Polega on na unoszeniu kettlebell oburącz przed siebie, lub też huśtaniu nim między nogami, a następnie na wysokość klatki piersiowej. Doskonałym ćwiczeniem na mięśnie tylnej części ud, czworogłowe uda i mięśnie pleców oraz brzucha jest swatch. Polega ono na unoszeniu obciążnika jedną ręką nad głowę.

Kettlebell świetnie sprawdzi się jako obciążenie przy squatach. Trzymamy go w obu rękach na wysokości klatki piersiowej lub też na rękach wyprostowanych między nogami. Doskonale zastępuje tradycyjne hantle, umożliwia wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem na skośne mięśnie brzucha. Tak naprawdę to od Ciebie zależy, jak je wykorzystasz. Bądź kreatywny, a w kettlebell dostrzeżesz niewyczerpalny potencjał.

Trening z kettlebell – efekty

Kettlebell sprzyja poprawieniu wytrzymałości i siły. Angażuje wszystkie partie ciała, przez co bardzo dobrze modeluje sylwetkę. Trening z jego wykorzystaniem nie izoluje poszczególnych mięśni, a skutecznie wpływa na ich współdziałanie. Ćwiczenia ponadto zwiększają gibkość, a także skutecznie wpływają na poprawę koordynacji ruchowej i motoryki. Świetnie sprawdzą się jako „lek” na bóle pleców i stabilizację sylwetki. Pomagają w utracie zbędnych kilogramów, zwiększając masę mięśniową i zmniejszając tkankę tłuszczową.

Wagę kettlebell możesz dobrać do swoich umiejętności, a więc jest to sprzęt przeznaczony dla osób zarówno początkujących, jak i już zaprzyjaźnionych z treningiem funkcjonalnym. Poznaj ofertę Decathlon!