Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Siatki do siatkówki

8 artykuł artykułów

Sortuj

 

Siatka do siatkówki – bez niej nie zagrasz!

Wszystko zaczyna się na podwórku, w ogrodzie, przed blokiem, przy trzepaku… Pierwsze odbicie piłki następuje zazwyczaj w bardzo młodym wieku. Dzieci bawiące się w wakacyjne popołudnie próbują swoich sił w przerzucaniu piłki na drugą stronę płotu lub trzepaka. Już one wiedzą, że bez odpowiedniej „przeszkody” nie można grać w siatkówkę. Do tego potrzebna jest specjalna siatka do siatkówki. Gra polega bowiem na przebiciu piłki na stronę przeciwnika tak, aby dotknęła ona boiska. Siatka stanowi więc nie tylko granicę, która wytycza obszary dla dwóch drużyn, lecz także utrudnienie, gdyż piłka musi przejść nad nią, zawieszoną na odpowiedniej wysokości. Siatka do siatkówki przyda Ci się, jeżeli regularnie chodzisz na treningi, lubisz grę na świeżym powietrzu czy masz warunki do gry w swoim ogrodzie.

Wytrzymała i odporna na uszkodzenia

Siatka do siatkówki musi niekiedy przetrwać prawdziwą próbę. Gdy piłka poruszająca się z dużą prędkością uderzy w nią, mogłoby dojść do przerwania. To dlatego wykonuje się ją ze specjalnych tworzyw sztucznych, polipropylenu i polietylenu. Są one odporne na rozciąganie, przetarcia oraz przerwania. Ponadto nie wykazują wrażliwości na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także nie niszczą się na skutek oddziaływania deszczu ani wysokiej lub niskiej temperatury.

Siatka do siatkówki musi być zawieszona na dwóch stabilnych słupach. Nawet najlepsza siatka nie zapewni Ci komfortu gry, jeśli będzie zamocowana w niewłaściwy sposób.

Siatka do siatkówki w wielu wariantach

W sklepie Decathlon dostępne są siatki przeznaczone do mocowania na dwóch słupach, jak również gotowe zestawy, które pozwolą Ci zagrać w siatkówkę praktycznie wszędzie. Mogą się składać z dwóch kijków, obciążników i regulowanej siatki z możliwością rozwinięcia do 9 metrów. Inną naszą propozycją jest siatka do siatkówki zamontowana na dwóch kijkach z jednym obciążnikiem. Można ją zawiesić na różnych wysokościach, więc stanowi doskonałą opcję do gry z dziećmi, ale też ze znajomymi.