Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty do tenisa

39 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty do tenisa sprzyjające dynamicznej grze

Tenis należy do sportów, które wymagają nieustannej aktywności. Na korcie wciąż coś się dzieje, tenisiści zrywają się i zatrzymują, wykonują nagłe zwroty i wyskakują. Dla stóp jest to ogromne obciążenie, a ryzyko wystąpienia kontuzji jest wyjątkowo duże. Szybkość, dynamika i zwrotność – tego potrzebuje dobry tenisista. Aby mógł on wykorzystać swoje predyspozycje i umiejętności na korcie potrzebuje odpowiedniego obuwia, które zapewni mu bezpieczeństwo, komfort gry i poprawi jego skuteczność. Buty tenisowe są odmianą butów sportowych, które przypominają wyglądem typowe buty do biegania. Wyróżnia je jednak lepsza trakcja i stabilność. Wynika to zarówno ze specyfiki ruchu, jak również nawierzchni na korcie.

Buty do tenisa ziemnego a rodzaj nawierzchni

Korty tenisowe mają różną nawierzchnie, można grać na kortach ceglastych, czyli tzw. mączce, na asfalcie, a nawet na hali. W każdym z tych przypadków zalecany jest wybór butów o innej podeszwie. Uniwersalne buty tenisowe mają typową podeszwę gumową wykonaną z miękkiej pianki. Wybierz je, jeżeli przede wszystkim trenujesz na hali bądź na korcie o twardej nawierzchni. Inną odmianą są buty do tenisa z podeszwą CLAY, która zazwyczaj charakteryzuje się bieżnikiem ułożonym w jodełkę. To zapewnia lepszą przyczepność do podłoża i zwiększa skuteczność w trakcie wykonywania dynamicznych manewrów. Dzięki nim zyskasz stabilność i pewność poruszania się.

Buty tenisowe – amortyzacja, dopasowanie i stabilność

To najważniejsze cechy dobrych butów tenisowych. Buty do tenisa ziemnego mają podeszwę w środkowej części wykonaną z pianki EVA, zapewniającej odpowiednią amortyzację. W droższych modelach stosuje się technologię FlyteFoam i GEL, które potęgują ten efekt. Dobre dopasowanie zapewnia cholewka wykonana z miękkich i elastycznych materiałów, to najczęściej przewiewna siateczka, umożliwiająca skuteczną wymianę powietrza. Stopę stabilizuje m.in. technologia Trusstic.