Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka

Strona główna Lekkoatletyka

Sprzęt do lekkoatletyki

Odzież do lekkoatletyki

Kalenji - do lekkoatletyki
Wkręciłeś się w biegi na bieżni? Z pewnością w kolcach do biegania łatwiej będzie Ci o uzyskanie lepszych wyników i ustanawianie nowych rekordów życiowych. Sprawdź ofertę Kalenji by Decathlon w której znajdziesz nie tylko obuwie na bieżnię, ale i odpowiednią odzież.
Lekkoatletyka – królowa wszystkich sportówLekkoatletyka – poznaj ją bliżejTo będzie Ci potrzebne
Lekkoatletyka – królowa wszystkich sportów

Lekkoatletyka – królowa wszystkich sportów

Od niej wszystko się zaczęło! Lekkoatletyka ma swoje korzenie w starożytności, a wciąż cieszy się ogromną popularnością. Biegi, skoki, rzuty, pchnięcia… różnorodność sprawia, że każdy może zacząć przygodę z tym sportem. Pierwsze kroki stawiamy już w szkole podstawowej, ponieważ lekkoatletyka stoi w centrum zajęć z wychowania fizycznego. Tak rodzą się talenty, które zdobywają potem medale na licznych mistrzostwach i olimpiadach. Sporty lekkoatletyczne charakteryzują się dużą różnorodnością, zatem każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Lekkoatletyka – poznaj ją bliżej

Lekkoatletyka – poznaj ją bliżej

Sporty lekkoatletyczne to aktywności, w których odwzorowywane są naturalne ruchy ciała. Rywalizacja między zawodnikami odbywa się z wykorzystaniem własnej siły. Aktualnie możemy wyróżnić kilkadziesiąt dyscyplin wchodzących w skład lekkoatletyki. Najpopularniejsza z nich to oczywiście biegi, które dzielimy na krótkodystansowe, długodystansowe, maratony, biegi z przeszkodami i sztafety. Chętnie uprawiane są też rzuty, takie jak rzut młotem, dyskiem, oszczepem czy pchnięcie kulą. Lekkoatletyka to też skoki – o tyczce, w dal, wzwyż oraz trójskok. Odbywają się również zawody łączone, tzw. wieloboje – czwórbój, pięciobój, siedmiobój czy dziesięciobój. To propozycja dla osób, które mogą pochwalić się ponadprzeciętną zwinnością, szybkością, elastycznością i siłą. A Ty w czym jesteś najlepszy?

To będzie Ci potrzebne

To będzie Ci potrzebne

Lekkoatletykę, jak każdy inny sport, możemy trenować tylko w odpowiednim ubraniu. Zwróć uwagę na buty, koniecznie powinny być to kolce, szczególnie do biegów. Na treningach sprawdzą się też buty sportowe o typowej podeszwie. Zadbaj o dobre ubranie na cieplejsze i chłodniejsze dni. W Twojej szafie nie może zabraknąć długich legginsów, krótkich szortów, bluzki z oddychającego materiału, bluzy sportowej ani kurtki. Przydadzą się też skarpety oraz opaski kompresyjne, a także bidon na wodę i torba sportowa. Wszystko znajdziesz w sklepie Decathlon!