Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Stroje triathlonowe

7 artykuł artykułów

Sortuj

 

Stroje triathlonowe do biegania i jazdy na rowerze

Pianka triathlonowa przyda się w wodzie, ale na lądzie koniecznie trzeba ją zdjąć. To moment, kiedy będzie Ci potrzebny startowy strój do triathlonu. Podobnie jak ten do pływania, musi być wygodny, dobrze dopasowany do sylwetki, a także zapewniać swobodę ruchu i maksymalny komfort w wysokich temperaturach. Stroje triathlonowe mogą być jedno- albo dwuczęściowe, a ponadto mieć długi lub krótki rękaw. Zanim więc wybierzesz swój pierwszy strój triathlonowy, musisz zdecydować, jak długi dystans będziesz pokonywać, w jakich warunkach atmosferycznych i czego właściwie oczekujesz od swojego stroju.

Jaki strój triathlonowy będzie dla Ciebie najlepszy?

Klasyczne stroje startowe są jednoczęściowe z zapięciem na zamek błyskawiczny z przodu. Zyskały popularność zarówno wśród zawodowców, jak i amatorów. Na Olimpiadzie dopuszcza się noszenie stroju zapinanego na plecach, jednak sam możesz zdecydować, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Strój do triathlonu z zamkiem na klatce piersiowej szybciej i łatwiej się zdejmuje oraz zakłada. Jeżeli zapięcie znajduje się z tyłu, może się to okazać trudniejsze. W przypadku dłuższych dystansów bardzo dobrze sprawdzają się stroje triathlonowe dwuczęściowe. Pomyśl, jak poradzisz sobie, kiedy będziesz zmuszony np. skorzystać z toalety. Dwuczęściowy strój rozwiązuje ten problem.

Czy długi rękaw zapewnia większą ochronę przed chłodem?

Im więcej ciała zakrywamy, tym lepiej chronimy się przed chłodem, jednak stroje triathlonowe z długim rękawem nie zawsze gwarantują skuteczną izolację termiczną. Tak naprawdę jest to opcja dla zawodników, którzy chcą lepiej zabezpieczyć swoją skórę przed słońcem.

Dla komfortu

Co jeszcze powinien posiadać strój triathlonowy, aby zapewnić Ci komfort w trakcie biegu i jazdy na rowerze? Na pewno miękką, cienką wkładkę żelową w kroku, którą docenisz podczas siedzenia na rowerze. Dodatkowe kieszenie natomiast przydadzą się na żywność, np. żel energetyczny. Konieczne jest też, aby strój do triathlonu był wykonany z szybkoschnącego materiału.