54
artykuł artykułów dla

Trail

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Trail – biegi terenowe

Piękno przyrody, różnorodność terenu, za każdym razem inne wyzwania, możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości, siły i wewnętrznej motywacji – trail to bieganie, które stawia przed Tobą znacznie więcej wyzwań niż bieg po twardej nawierzchni w miejskim środowisku. Aktywność uprawiana w dzikim terenie jest propozycją dla wszystkich poszukiwaczy przygód oraz mocnych wrażeń. To przygoda w trójwymiarze, tu nie ma miejsca na nudę ani kompromisy. Odpowiednie przygotowanie stanowi podstawę, przede wszystkim powinieneś skoncentrować się na wielopłaszczyznowym rozwoju. Nie wystarczy założyć stroju sportowego i typowych butów do biegania. Musisz wiedzieć, że w terenie czeka na Ciebie wiele wzywań. Trail daje poczucie wolności, ale też wymusza wzmożoną uwagę i ostrożność. Przygotuj się na ekstremalny trening ze sklepem Decathlon!

Trail – inny wymiar biegania

Naturalny teren sprzyja wzmocnieniu mięśni nóg. Coraz więcej biegaczy urozmaica swoje treningi o ćwiczenia siły biegowej, takie jak przysiady, wieloskoki czy skipy, nie zawsze wykonując je poprawnie. Trail pomoże Ci osiągnąć ten sam efekt bez konieczności konsultacji z trenerem. Trening w trudnych warunkach poprawia dynamikę, szybkość i koordynację. Jesteśmy bardziej skoncentrowani, a pojawiające się przeszkody wymuszają na nas przyśpieszenia, wykonywania uników oraz podskoków. Trail pozytywnie wpłynie na Twoją ogólną sprawność fizyczną, a jednocześnie sprawi, że trening biegowy nigdy nie będzie nudny, gdyż za każdym razem będzie się działo coś zupełnie innego, nawet przy pokonywaniu tej samej trasy. To trening biegowy o zmiennym tempie pozwalający spalić aż o 40% więcej kalorii niż typowy bieg.

Gruntowne przygotowanie

Trail wymusza na Tobie zmianę obuwia ze sportowego, przeznaczonego dla biegaczy, na trailowe, czyli przystosowane do biegu po wyjątkowo trudnym terenie. Charakteryzują się bieżnikowaną podeszwą, niższą amortyzacją, większą stabilizacją i odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, przede wszystkim wody.

Podejmujesz wyzwanie? Próbujesz swoich sił w biegach terenowych?