Trail

Odzież do biegania trailowego
Buty do biegania w terenie XT7
Plecak do biegania w terenie

Biegi w terenie - dla duszy i ciała

Uprawiając biegi w terenie nie tylko wzmacniasz swoje ciało, masz też okazję, aby podziwiać niezwykłe widoki. Otaczające cię lasy, góry stwarzają niepowtarzalną atmosferę treningu, który sprawi ci wiele przyjemności. Nie obawiaj się i oddychaj pełną piersią!

Sprzęt do trailu - na co zwrócić uwagę?

Sprzęt biegowy do biegów w terenie znacząco różni się od tego, którego używasz podczas biegów po twardych nawierzchniach, typu asfalt. Przede wszystkim chodzi o wygodę podczas transportu wody, żeli energetycznych czy dodatkowej kurtki którą założysz, gdy zmieni się pogoda. Biegi w terenie charakteryzują się też długości wykonywanych jednostek treningowych/startowych, dlatego też odzież i buty do trailu muszą być maksymalnie komfortowe i wygodne. Nie ma nic gorszego, niż uwierający fragment odzież podczas wielogodzinnego biegu. Pamiętaj, że buty do trailu powinny być nie tylko wygodne, ale też dopasowane do podłoża po którym będziesz biegać. Odpowiednia długość korków podeszwy zewnętrznej zapewni ci trzymanie i stabilność podczas biegu.

 

Trail – biegi terenowe

Piękno przyrody, różnorodność terenu, za każdym razem inne wyzwania, możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości, siły i wewnętrznej motywacji – trail to bieganie, które stawia przed Tobą znacznie więcej wyzwań niż bieg po twardej nawierzchni w miejskim środowisku. Aktywność uprawiana w dzikim terenie jest propozycją dla wszystkich poszukiwaczy przygód oraz mocnych wrażeń. To przygoda w trójwymiarze, tu nie ma miejsca na nudę ani kompromisy. Odpowiednie przygotowanie stanowi podstawę, przede wszystkim powinieneś skoncentrować się na wielopłaszczyznowym rozwoju. Nie wystarczy założyć stroju sportowego i typowych butów do biegania. Musisz wiedzieć, że w terenie czeka na Ciebie wiele wzywań. Trail daje poczucie wolności, ale też wymusza wzmożoną uwagę i ostrożność. Przygotuj się na ekstremalny trening ze sklepem Decathlon!

Trail – inny wymiar biegania

Naturalny teren sprzyja wzmocnieniu mięśni nóg. Coraz więcej biegaczy urozmaica swoje treningi o ćwiczenia siły biegowej, takie jak przysiady, wieloskoki czy skipy, nie zawsze wykonując je poprawnie. Trail pomoże Ci osiągnąć ten sam efekt bez konieczności konsultacji z trenerem. Trening w trudnych warunkach poprawia dynamikę, szybkość i koordynację. Jesteśmy bardziej skoncentrowani, a pojawiające się przeszkody wymuszają na nas przyśpieszenia, wykonywania uników oraz podskoków. Trail pozytywnie wpłynie na Twoją ogólną sprawność fizyczną, a jednocześnie sprawi, że trening biegowy nigdy nie będzie nudny, gdyż za każdym razem będzie się działo coś zupełnie innego, nawet przy pokonywaniu tej samej trasy. To trening biegowy o zmiennym tempie pozwalający spalić aż o 40% więcej kalorii niż typowy bieg.

Gruntowne przygotowanie

Trail wymusza na Tobie zmianę obuwia ze sportowego, przeznaczonego dla biegaczy, na trailowe, czyli przystosowane do biegu po wyjątkowo trudnym terenie. Charakteryzują się bieżnikowaną podeszwą, niższą amortyzacją, większą stabilizacją i odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, przede wszystkim wody.

Podejmujesz wyzwanie? Próbujesz swoich sił w biegach terenowych?