Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Bluzy, polary do jogi

6 artykuł artykułów

Sortuj

Nasze eko bluzy do  jogi
 

Bluza do jogi – czy to naprawdę konieczne?

Na pewno przyda się biegaczom, kolarzom, podczas uprawiania sportów zimowych i każdej innej aktywności w chłodniejsze dni. Ale dlaczego warto ją mieć podczas zajęć z jogi? Na sali fitness panuje optymalna temperatura, a Ty jesteś cały czas w ruchu, dzięki czemu temperatura Twojego ciała wzrasta i jest Ci ciepło. Trudno uwierzyć, że podczas zajęć można zmarznąć i tym samym pomyśleć o dodatkowym okryciu z długim rękawem. Okazuje się jednak, że obecność bluzy do jogi w stroju przeznaczonym do tej aktywności ma sens i nie jest przypadkowa. Obok dynamicznych ruchów i zmian pozycji, będziesz również odbywać podróż po najgłębszych zakątkach swojego organizmu. Joga to nie tylko ruch, lecz także relaksacja, odprężający odpoczynek i medytacja. Już wiesz, dlaczego bluza do jogi może Ci się przydać?

Bluza do jogi na początek i zakończenie

Bluza do jogi nie musi Ci towarzyszyć podczas całych zajęć. Warto ją mieć na początku zajęć, w trakcie rozgrzewki. Joga, jak każda inna aktywność, wymaga przygotowania organizmu do wysiłku fizycznego, niezależnie od tego, czy intensywność ćwiczeń jest duża, czy mała. Joga występuje też w różnych odmianach – może być dynamiczna lub spokojniejsza, zajęcia natomiast mogą zawierać więcej elementów medytacji albo być skoncentrowane na ćwiczeniach gimnastycznych. Bluza do jogi zapewni Ci ciepło do momentu, aż się odpowiednio rozgrzejesz.

Joga najczęściej kończy się relaksacją, a wtedy temperatura Twojego ciała się obniża. Możesz więc odczuwać nieprzyjemny chłód, który nie pozwoli Ci się skupić. To również dobry moment, aby założyć na siebie coś cieplejszego.

Bluza, czy polar do jogi?

Polar do jogi bardzo dobrze izoluje i ogrzewa, jest przyjemny w dotyku i nie podrażnia ciała. To dobra opcja dla osób, które chcą zapewnić sobie ciepło w trakcie rozgrzewki i relaksacji. Bluza do jogi będzie dobrym wyborem w przypadku takich odmian tej aktywności, jak Ashtanga, Vinyasa, Power czy Hot yoga. Wykonana jest z oddychającego materiału, ale jednocześnie chroni przed wyziębieniem organizmu przy ruchach statycznych i w trakcie medytacji. Z przodu posiada zapięcie, które przyda się między asanami i w Savasanie.

Na jogę ubieraj się warstwowo. Każdy etap treningu to inna dynamika ruchu, a więc w różny sposób będziesz odczuwać ciepło. Sprawdź również staniki do jogi w ofercie Decathlon.