Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Szorty, rybaczki do jogi

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Szorty do jogi – swoboda i wolność dla nóg

Jakie spodnie najczęściej wybierasz na siłownię i salę fitness? Większość kobiet preferuje długie spodnie lub elastyczne legginsy. Na pewno są one praktyczne i nie wywołują dyskomfortu podczas dynamicznych ćwiczeń i bardziej wymagających pozycji. Alternatywę dla nich stanowią szorty do jogi, czyli krótkie spodenki sięgające za pośladki lub też nieco dłuższe, do połowy uda. Wiele kobiet ich unika, ponieważ są przekonane, że zbyt krótkie nogawki ograniczą zakres ruchów. Mężczyźni z kolei decydują się na dłuższe spodenki do jogi, sięgające do kolan. Może jednak szorty do jogi mogą być dobrym wyborem?

Dobrze dopasowane szorty do jogi

Szorty to krótkie spodenki, które są nie dłuższe niż do połowy uda. Jeżeli są zbyt luźne, mogą uniemożliwić Ci wykonywanie niektórych ruchów, co sprawi, że poczujesz się niekomfortowo. To przełoży się na brak koncentracji w trakcie relaksacji i medytacji – jednych z ważniejszych praktyk jogi. Nie oznacza to jednak, że każde szorty pozbawią Cię komfortu ćwiczeń.

Szorty do jogi, które Ci proponujemy, to spodenki zaprojektowane z uwzględnieniem technik i praktyk tej szczególnej aktywności. Zarówno ich fason, jak i materiał sprzyja wykonywaniu dynamicznych ruchów i zapewnia całkowitą swobodę. Wśród dostępnych propozycji znajdziesz m.in. szorty do jogi dynamicznej pozwalające na szybkie wykonywanie kolejnych pozycji w takich odmianach jogi, jak Ashtanga, Vinyasa, Power i Hot yoga. Wykonane są z elastycznego i oddychającego materiału i bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki. Posiadają wysoki pas, który podtrzymuje brzuch przy odwróconych pozycjach. Polecamy również szorty do jogi łagodnej, takiej jak Hatha, Nidra, tradycyjna, regenerująca oraz prenatalna, które wykonane są z bawełny, a wysoki, wywijany pas podtrzymuje brzuch.

Dłuższe spodenki do jogi

Szorty do jogi nie są dla Ciebie? Preferujesz dłuższe nogawki? Wybierz spodenki do jogi typu rybaczki, które sięgają za kolano. Również wykonane są z materiałów elastycznych i dobrze dopasowujących się do ciała. Wśród dostępnych modeli znajdziesz także spodenki do jogi przeznaczone dla kobiet w ciąży. Joga jest aktywnością dla każdego, dlatego ciąża nie jest żadnym przeciwwskazaniem. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim stroju. Spodnie powinny mieć pas, który zarówno można wywinąć, jak i ochronić i „ustabilizować” nim brzuch w trakcie ćwiczeń. Sprawdź również długie spodnie w ofercie Decathlon.