Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Speedball

10 artykuł artykułów

Sortuj

 

Speedball – zagraj w parze, grupie lub indywidualnie

To jedna z młodszych dyscyplin sportowych, która swoimi korzeniami sięga do drugiej połowy ubiegłego stulecia. W tym czasie w Egipcie wykorzystywano piłkę na uwięzi w treningach tenisowych. W ten sposób przygotowywano zawodników do zawodów, ćwicząc ich refleks i koordynację ruchową. Sprzęt można było wykonać samodzielnie, a trening nie tylko był bardzo skuteczny, ale też dostarczał mnóstwo radości, traktowano go nawet jako formę zabawy. To sprawiło, iż speedball szybko dotarł do Europy i został w niej bardzo pozytywnie przyjęty. Dzisiaj coraz więcej osób próbuje swoich sił z piłką na uwięzi.

Na czym polega speedball?

Zasady są bardzo proste, ale różnią się w zależności od tego, czy gramy z partnerem czy może z w drużynach. Speedball singlowy to gra dwóch zawodników, którzy dążą do zdobycia 10 punktów w każdej z 2 lub 3 rund. Odbijamy piłkę zawieszoną na statywie, a kiedy po uderzeniu okrąży ona statyw dwukrotnie, punkt zdobywa zawodnik, który ostatni odbił piłkę. Zawodnicy serwują na zmianę. W debla gra wygląda podobnie, jednak w grze udział biorą dwie drużyny.

Jaki sprzęt do speedball?

To świetna zabawa i bardzo ciekawa forma spędzania czasu wolnego, która pozwala spalić zbędne kilogramy, poprawić kondycję, ale też refleks i koordynację. Aby zagrać w speedball, potrzebujesz rakiety wykonanej ze sztywnego plastiku z perforowaną i płaską powierzchnią do uderzenia. Gra nie odbędzie się bez piłki, przypominającej wielkością piłkę tenisową. Za pomocą żyłki mocowana jest do statywu o wysokości 1,7 m. Zbudowany jest z masztu, szpulki i podstawy. Waga statywu różni się w zależności od tego, czy jest przeznaczony dla amatorów (lżejszy) czy dla profesjonalistów (cięższy). Speedball to świetna zabawa i efektywny trening. Mogą w niego grać dzieci i dorośli. Zachęci do ruchu oraz aktywności całą rodzinę oraz sprawi, że spotkanie z przyjaciółmi będzie inne niż wszystkie. Sprawdź także tenis plażowy.