Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Odzież turystyczna i trekkingowa

428 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

AKCESORIA TURYSTYCZNE I TREKKINGOWE – praktyczne gadżety

Wycieczki górskie i trekkingowe to dzisiaj jedna z chętniej uprawianych aktywności. Ciężkie warunki klimatyczne i terenowe wymuszają na nas odpowiednie przygotowanie pod względem wydolności i formy, jak też wyposażenia i skompletowania ekwipunku. Akcesoria turystyczne to uzupełnienie dla podstawowego wyposażenia outdoorowca, którym jest odzież trekkingowa, namiot turystyczny i śpiwór. Oczywiście wszystko pakujemy do plecaka, w którym powinno się znaleźć coś jeszcze.

Akcesoria turystyczne to szeroki wybór wielu praktycznych gadżetów, które w wielu okolicznościach są niezbędne i mają wpływ zarówno na komfort, jak też bezpieczeństwo podróżowania. Większość z nich przyda się na biwaku, w trakcie pieszych wędrówek po terenach, podczas drogi na wysoki szczyt górski czy też trekkingu w trudnych warunkach.

Niezbędne akcesoria podróżne

Nazywamy je akcesoriami, ale nie można ich traktować jako dodatek do podstawowego wyposażenia, a raczej jako obowiązek zapakowania ich do plecaka. To przede wszystkim apteczka, w której nie może zabraknąć środków na poparzenia i odmrożenia, plastrów, opatrunków i bandaży, maści na ból mięśni, a także tabletek przeciwbólowych. Dobrze jest, aby w apteczce znalazło się też coś na odwodnienie organizmu i uzupełnienie elektrolitów.

Ważna jest także ochrona przed insektami. Wiedzą o tym szczególnie miłośnicy biwakowania i piechurzy wybierający leśne ścieżki. Koniecznie zabierz ze sobą mapę lub/i GPS. Przed Tobą nieznana droga, która wymaga dobrej orientacji w terenie i właściwego wyboru trasy, którą na bieżąco należy kontrolować.

Dodatkowe, nie mniej ważne akcesoria podróżne

Czy wiesz, jak przydatne mogą okazać się np. kijki trekkingowe. Przy wspinaczce to duża pomoc, która pozwoli Ci zachować więcej sił na dalszą wędrówkę. Zarówno latem, jak też zimą pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych, silne słońce nie tylko utrudnia widoczność, ale również ma niekorzystny wpływ na ludzki narząd wzroku. Przyda Ci się też latarka i lornetka. Jeżeli podróżujesz z dzieckiem, wybierz dodatkowo nosidełko turystyczne dla malucha.

Wszystko to i znacznie więcej znajdziesz w naszym sklepie! Decathlon lubi praktyczne gadżety.