Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Skarpety trekkingowe

23 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Skarpety trekkingowe i turystyczne – mały szczegół o dużym znaczeniu

Możesz wędrować po równinach, górskich szlakach i skalnym podłożu, możesz biegać po leśnych ścieżkach i asfalcie, jeździć na rowerze w mniej i bardziej ekstremalnych warunkach. Wiesz, jak duże znaczenie ma dopasowanie butów sportowych do uprawianej aktywności, jednak czy pamiętasz o wyborze właściwych skarpet? Przy wielogodzinnej wędrówce mają one ogromne znaczenie. Nie bez powodu powstały specjalne skarpety trekkingowe, które są rekomendowane dla osób uprawiających górską wspinaczkę i trekking.

Skarpety trekkingowe wpływają na przyjemność i komfort wędrówki, pomimo że często są niedoceniane i nie przypisuje się im znaczącej roli. Tylko Ci, którzy chociaż raz mieli je na sobie, wiedzą o tym, że przyczyniają się wyraźnie do wygody chodzenia przez długie godziny po wymagającym terenie.

Skarpety trekkingowe z syntetyków i wełny merino

Jednym z ważniejszych czynników, który warunkuje jakość skarpet turystycznych, jest materiał, z którego zostały wykonane. Do najpopularniejszych należą syntetyki, które pozwalają produkować skarpety trekkingowe w niższej cenie. Wełna merino to z kolei materiał, któremu zawdzięczamy znacznie więcej. Cechuje się doskonałą izolacją termiczną, chroni przed rozwojem bakterii, bardzo dobrze odprowadza wilgoć i nie podrażnia skóry. Skarpety trekkingowe z wełny merino polecane są przede wszystkim na zimowe wędrówki, jednak dzięki połączeniu wełny z syntetycznymi tkaninami może je nosić także w cieplejsze dni.

Wybieramy skarpety trekkingowe w zależności od aktywności

W naszym sklepie znajdziesz kilka modeli skarpet turystycznych. Są skarpety trekkingowe krótkie, które bardzo dobrze sprawdzą się podczas długich wędrówek po nizinach. Półdługie z kolei sięgają ponad kostkę i lepiej chronią stopy przed chłodem i otarciami. W wysokie góry, kiedy przed Tobą długa wspinaczka, załóż skarpety trekkingowe długie sięgające do łydki. Są one przystosowane do noszenia z butami wysokimi.

Skarpety trekkingowe powinny dodatkowo posiadać wzmocnienie z przodu z tyłu stopy, a także płaskie szwy, co ma wpływ na ich trwałość, ale również wygodę noszenia. Niektóre modele cechują się przewiewnym splotem, który odpowiada za sprawne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.