Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Śpiwory turystyczne i trekkingowe

16 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Śpiwory turystyczne i trekkingowe – ciepło pod namiotem

Nocowanie w namiocie wymusza na nas zakup śpiwora turystycznego. Jego zadaniem jest ochrona przed utratą ciepła, wobec czego jego wybór jest uwarunkowany środowiskiem, w jakim będziemy nocować, porą roku i pogodą. Śpiwory turystyczne mają wiele zastosowań. Można z nich korzystać zarówno podczas nocowania pod namiotem, jak też w schronisku i domku letniskowym. W ofercie Decathlon znajdziesz śpiwory, które możesz używać w różnych warunkach pogodowych. Są wśród nich lekkie śpiwory syntetyczne, jak też chroniące przed niższymi temperaturami śpiwory turystyczne puchowe.

Przygotowaliśmy również kilka propozycji dla najmłodszych podróżników. Są to dziecięce śpiwory turystyczne rozpinane, które mogą służyć także jako kołdra. Mają niewielką wagę i są mniejsze od śpiworów przeznaczonych dla dorosłych.

Śpiwory turystyczne i ich najważniejsze cechy

Wybierając śpiwór, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jak niskich temperaturach zapewni on skuteczną ochronę przed chłodem. Wyróżnić możemy śpiwory turystyczne letnie i całoroczne, a także te, które gwarantują komfort termiczny w szczególnie niskich temperaturach. Przy każdym modelu śpiwora znajdziesz dwa oznaczenia – temperatury komfortu i temperatury granicznej. Pierwsze z nich oznacza, przy jakiej temperaturze na zewnątrz możliwe jest przespanie nocy w komfortowych warunkach. Temperatura graniczna informuje nas o tym, przy jakich wartościach możemy przespać noc w skulonej pozycji.

Śpiwory turystyczne różnią się ponadto wypełnieniem. Syntetyki są tańszym rozwiązaniem, nie uczulają i są dobrym wyborem dla alergików. Wykazują się również wysoką odpornością na wilgoć. Śpiwory z wypełnieniem puchowym są cieplejsze, dlatego dobrze sprawdzą się podczas wędrówki po górach i trekkingu w okresie jesiennym. Są trwałe i lekkie.

Kształt śpiworów

Wyróżnić możemy śpiwory turystyczne w kształcie kołdry zapinane po boku na zamek. Po rozpięciu przypominają standardową kołdrę. Zapewniają mniejszy komfort termiczny, dlatego polecane są szczególnie na wyprawy letnie i wiosenne. Śpiwory mumie są bardziej kompaktowe, zwężają się ku dołowi. Cechują się lepszą termiką i bardzo dobrze chronią głowę oraz szyję przed chłodem.