15
artykuł artykułów dla

Latarki, czołówki, lampki turystyczne

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Typ produktu

  • Marka

  • Procent obniżki

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Latarka turystyczna, czołówka i lampki turystyczne – zielone światło dla dobrej widoczności

Wędrówka po zmroku, ciemna jaskinia, mgła i ograniczona widoczność…ciemność nie sprzyja dobrej orientacji w terenie, nie jesteśmy w stanie ocenić, w jaki sposób wygląda droga przed nami, co znajduje się wokół nas i czy jesteśmy bezpieczni i możemy iść pewnie. Można z łatwością zgubić szlak i nabawić się kontuzji, która być może wykluczy Cię z dalszej wędrówki. W Twoim plecaku musi znaleźć się zatem jeszcze trochę miejsca, niewiele! Do oświetlenia drogi w ciemności służy latarka turystyczna bądź czołówka.

Oba źródła światła mają swoje zalety i mocne strony. Nie zawsze jednak obie sprawdzą się w konkretnych warunkach i sytuacji. To z tego powodu dajemy Ci wybór, abyś mógł wybrać lampkę na biwak lub na wyprawę outdoorową.

Dlaczego czołówka?

Zapada ciemność, robi się niebezpiecznie, ponieważ nie jesteś w stanie ocenić, czy zmierzasz w dobrym kierunku, a na Twojej drodze nie pojawiają się wystające skały czy też nie kończy się przepaścią droga. To odpowiedni moment, aby założyć czołówkę. To latarka przeznaczona do noszenia na czole, już sama nazwa wskazuje, jak powinno się ją użytkować. Czołówka ma niewielkie rozmiary i jest lekka, a wiec nie odbierze Ci komfortu wędrówki. Czołówka ma wiele zalet, które powodują, że to ją powinieneś wybrać na górskie wędrówki. Nie angażuje ona rąk, pozostawiając je wolne, co jest niezwykle istotne podczas przemierzania trudniejszych odcinków, a także wspinaczki po skałach. Możesz więc wykonywać czynności, na które nie pozwala tradycyjna latarka, np. korzystać z kijów trekkingowych. Ponadto strumień światła skierowany jest na miejsce, na które aktualnie patrzymy, a więc bardzo dobrze oświetla nam drogę.

Decathlon proponuje zarówno proste czołówki w niskiej cenie, jak również zaawansowane technologicznie czołówki ze zmienną wiązką światła, współpracujące z aplikacją mobilną, dostosowując w ten sposób automatycznie natężenie światła do naszych indywidualnych potrzeb.

Dlaczego latarka turystyczna?

Odpoczywasz na polu namiotowym. Robi się ciemno, natomiast Ty musisz przemierzyć krótką drogę do samochodu np. po pozostawiony w nim telefon komórkowy, problemem jest jednak brak oświetlenia. Alternatywą dla trekkingowej czołówki jest latarka turystyczna – praktyczna, uniwersalna i świetnie sprawdzająca się w biwakowych warunkach. Dzięki niej oświetlisz otoczenie wokół namiotu.