7
artykuł artykułów dla

Ochrona przed insektami

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Ochrona przed insektami

Kąsające komary, kleszcze, muszki i inne owady to prawdziwa zmora survivalowców oraz osób biwakujących w wakacje. Insekty potrafią skutecznie zepsuć nam wyjazd, który miał być przecież wypoczynkiem i oderwaniem się od codzienności. Lato to okres, kiedy czas wolny musimy dzielić z dużo mniejszymi od nas szkodnikami. Są wszędzie, szczególnie wieczorem dają o sobie znak i sygnalizują, że przystępują do ataku. Ochrona przed insektami jest więc prawdziwym wyzwaniem, dla wielu survivalowców znacznie większym niż chłód w nocy spędzonej pod gołym niebem.

Wydaje się, iż najlepszą ochroną przed owadami będzie namiot, jednak również tam potrafią sobie one uwić przytulne gniazdko. Ratunkiem są specjalne płyny i impregnaty, które służą do ochrony ciała przed ugryzieniami, ale też sprawdzą się w celu odstraszenia insektów od namiotu bądź letniskowego domku.

Leśni mieszkańcy – biwak z owadami

Ta perspektywa nie napaja nas optymizmem, jednak musimy przygotować się na dzielenie przestrzeni z innymi, nie zawsze proszonymi gośćmi. Szczególnie w lesie i nad wodą jesteśmy narażeni a atak komarów, kleszczy, muszek i pająków. Korzystają z okazji, że nowi biwakujący zaszczycili ich teren swoim towarzystwem. W naszym sklepie znajdziesz środki na komary i inne insekty przeznaczone dla dorosłych i dzieci. Ochrona przed insektami jest jednak konieczna również w górach, dlatego taternicy i alpiniści nauczeni doświadczeniem mają w swoim plecaku preparaty, które pozwolą im spędzić wieczór i noc na łonie natury bez nieprzyjemnych ugryzień.

Survivalowcy z kolei często śpią pod gołym niebem. Są łakomym kąskiem dla nocnych łowców. Jak sobie z nimi radzić. Proponujemy wykorzystanie praktycznej moskitiery, pod którą można umieścić namiot. Świetnie sprawdzi się również pod namiotem.

Złagodzić ukąszenia

Zapomniałeś o ochronie przed insektami? Rano obudziłeś się z ugryzieniami na ciele, które swędzą i nie prezentują się najlepiej? W naszej ofercie znajdziesz sztyfty łagodzące po ukąszeniu owadów. Są wygodne w użytkowaniu i mają bardzo praktyczną formę. W ich składzie znajduje się kojący wyciąg ze złotej algi i bisabololu.

Ochrona przed insektami zawiodła i padłeś ofiarą wygłodniałego kleszcza. Jeżeli jesteś uczulony, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. W innym razie poradzisz sobie z nim samodzielnie, korzystając z zestawu do usuwania kleszczy, oczywiście dostępnego w sklepie Decathlon.