15
artykuł artykułów dla

Buty turystyczne męskie

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Sandały trekkingowe męskie – lekkie obuwie trekkingowe okiem mężczyzny

Na co dzień panowie niechętnie wybierają ten rodzaj obuwia, nie należy on więc do szczególnie spopularyzowanego w męskim gronie. W górach jednak panują inne zasady. Sandały trekkingowe męskie mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, nawet jeżeli nie byłeś przekonany do odkrytych lekkich butów. Wielogodzinna wędrówka w ciężkich butach trekkingowych, nawet tych najlepiej dopasowanych do stopy może dać o sobie znak. Sandały trekkingowe pozwolą Twoim stopom odpocząć na mniej wymagających odcinkach trasy, np. na drogach asfaltowych w niskich partiach gór, na pewno poczujesz różnice. Co więcej, to doskonałe obuwie do pokonywania górskich strumyków i noszenia w trakcie odpoczynku.

Sandały trekkingowe bardzo dobrze poradzą sobie na trawie i piaszczystych ścieżkach, na utwardzonej drodze i asfalcie. Buty trekkingowe z wysoką cholewką powinieneś jednak nosić we wszystkich innych okolicznościach, kiedy przed Tobą odcinki kamieniste, nierówna nawierzchnia, strome podejścia i śliski teren.

Sandały trekkingowe męskie i ich budowa

Są niepozorne, a jednak doskonale radzą sobie w wielu okolicznościach. Wszystko to dzięki ich wyjątkowej budowie. Wyróżniają się twardą podeszwą, która minimalizuje wyczuwalność kamieni i żwiru pod butem oraz odpowiadającym anatomii stopy profilem. W sandałach trekkingowych stosuje się piankowe wkładki, których zadaniem jest amortyzacja wstrząsów. Sandały trekkingowe powinny być ponadto wodoodporne, aby podczas zamoczenia przy pokonywaniu strumieni nie uległy zniszczeniu i tym samym szybko wyschły.

Męskie sandały trekkingowe – klasyka kontra nowe rozwiązania

Klasycznych sandałów nie trzeba nikomu przedstawiać. Są przewiewne, lekkie i bardzo wygodne, znamy je z codziennego użytkowania, nawet jeżeli nigdy nie mieliśmy ich na stopach. Alternatywą dla nich są pełne sandały trekkingowe, które dodatkowo mają zabudowany przód i masywne paski osłaniające boki stopy. Zapewniają dobrą wentylację, jednocześnie chroniąc palce przed otarciami przy kontakcie z twardą nawierzchnią i kamieniami.

Czy takie sandały Cię przekonują? Ich sportowy charakter przypomina górskie wyprawy. Może warto zabrać je ze sobą na kolejną pogoń za przygodą…