Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Trekking pustynny

10 artykuł artykułów

Sortuj

 

Trekking pustynny – żar słońca i blask złotego piasku

Niektórzy lubią góry i wspinaczkę po skałach, inni morze i leniwy wypoczynek na plaży, są też tacy, którzy zafascynowani pustynnym terenem chcą go poznać bliżej. Dla takich osób polecamy trekking pustynny, czyli aktywną formę wypoczynku opiewającą w piesze wycieczki po pustynnych terenach. Wysoka temperatura, mocne słońce, niczym nieograniczona przestrzeń, wolność i dzikość przyrody – to możemy Ci zapewnić!

Obszary pustynne cechują się różnorodnością terenu, pomimo iż wiele osób utożsamia je jedynie ze złotym piaskiem. Przyroda jest jednak bardzo hojna dla człowieka, na pustyni nie tylko zobaczymy rozległe piaszczyste tereny, ale również efektowne formacje skalne i kaniony. Brak wysokich drzew nie ogranicza widoków, dzięki czemu wzrokiem możesz sięgnąć znacznie dalej. Czekają też na Ciebie liczne niespodzianki. Samochód zamień na grzbiet wielbłąda i poznaj smak przygody, którego nie doświadczysz nigdzie indziej.

Ochrona przed kapryśnym słońcem i wysokimi temperaturami

Słoneczna pogoda nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem, szczególnie kiedy cały dzień promienie słoneczne podrażniają naszą skórę. Mocne pustynne słońce jest też niebezpieczne dla naszego organizmu. Brak ochrony głowy może wywołać udar słoneczny, a odsłonięte nogi i ręce skutkują poparzeniami słonecznymi. Z Decathlonem nawet największe słonce Ci niestraszne! Ubieramy miłośników trekkingu pustynnego od stóp do głów.

Zamiast japonek proponujemy buty trekkingowe sięgające za kostkę. Są przeznaczone do noszenia w bezdeszczową pogodę. Wyposażone są we wbudowane getry, które ograniczają wpadanie piasku i kamyczków do butów. Obuwie wykonane zostało z lekkiego i oddychającego płótna bawełnianego, dzięki czemu zapewnia odpowiedni komfort termiczny.

Spodnie trekkingowe przeznaczone do pustynnych wypraw to odzież wykonana z tkaniny UPF50 cechującej się maksymalną ochroną przed promieniowaniem UV. Dla ochrony rąk i ramion polecamy lekkie koszule, natomiast do ochrony głowy i twarzy bawełnianą chustę.

Chroń dłonie

Rękawiczki jedynie na zimę? Niekoniecznie! W kilkudziesięciostopniowym upale przydadzą Ci się lekkie rękawiczki trekkingowe z silikonowymi wstawkami, które zapobiegają wyślizgnięciu się przedmiotów z dłoni. Są lekkie i wykazują się wysokim stopniem oddychalności.

Postaw na pustynną przygodę! Przemierzaj nieznane drogi w poszukiwaniu wrażeń i dzikiej przyrody!