Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Spodnie do narciarstwa biegowego

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Spodnie na narty biegowe – sprawdzona jakość w trudnych warunkach

W trakcie biegania na nartach angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie. Intensywnie pracują ręce, tułów i nogi. Nasze ciało jest w ciągłym ruchu, wydziela ciepło i poci się. Aby móc efektywnie wykorzystać wszystkie swoje umiejętności i możliwości swojego ciała, nic nie może ruchów krępować. To z tego powodu spodnie na narty biegowe muszą być elastyczne, dobrze dopasowane do sylwetki, a dodatkowo chronić przed chłodem i wilgocią. To duże wyzwanie dla producentów, którym Decathlon sprostał w każdym aspekcie.

Spodnie na narty biegowe w większości przypominają legginsy, w których np. chodzimy na fitness. Są jednak wykonane z cieplejszych materiałów, ponieważ narciarstwo biegowe jest formą aktywności, którą uprawiamy na świeżym powietrzu, a dodatkowo zimą. Nie najlepiej sprawdzą się bawełniane spodnie dresowe i luźne spodnie z wodoodpornej membrany.

Kiedy wieje, pada i szczypie mróz…

Takie warunki pogodowe nie powinny Cię zniechęcić do zimowego biegania. Dlatego powinieneś zadbać o odpowiednio skuteczną ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Tkanina, z której wykonane są spodnie na narty biegowe musi więc wykazywać właściwości termoizolacyjne, spodnie powinny chronić przed zimnym wiatrem, ale też sprawnie odprowadzać wilgoć na zewnętrz. Niektóre modele zostały uzupełnione o przeciwwiatrową lub/i wodoodporną membranę. Ich wadą jest ograniczona zdolność do oddychania. Są też mniej elastyczne i rozciągliwe, wobec czego nie zawsze mamy w nich pełną swobodę ruchu. Jeżeli jednak biegówki traktujesz jako formę rekreacji, możesz zdecydować się na taką opcję. To dobre rozwiązanie dla początkujących, którym częściej zdarzają się upadki.

Nieustannie w intensywnym ruchu

Jeżeli zależy Ci na maksymalnym komforcie i swobodzie ruchu, to znacznie lepszym wyborem będą legginsy. Są elastyczne, bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki, rozciągają się podczas dynamicznych ruchów. Ich idealnie dopasowany krój pozwala uzyskać efekt „drugiej skóry”.

Spodnie na narty biegowe dostępne w Decathlon stanowią propozycję odzieży dostosowanych do tej formy aktywności fizycznej pod każdym względem – chronią przed zimnem i utratą ciepła, odprowadzają wilgoć na zewnątrz i nie krępują ruchów. Idealne na dobry początek i kolejny sezon z biegówkami!