Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Bielizna do narciarstwa biegowego

12 artykuł artykułów

Sortuj

 

Bielizna termoaktywna na narty biegowe – biegaj zimą i nie marznij!

Kochasz zimowe aktywności? Jesteś typem sportowego fanatyka? Narciarstwo biegowe jest Ci bliskie i chcesz biegać jeszcze więcej, dłużej oraz niezależnie od warunków atmosferycznych? Musisz wiedzieć, że podstawowym elementem ubioru każdego sportowca amatora i zawodowca, który nie rezygnuje z aktywności na świeżym powietrzu nawet zimą, jest bielizna termoaktywna. Jest ona najbardziej wewnętrzną warstwą ubioru, ma bezpośredni kontakt z ciałem i to od niej zależy, czy zmarzniesz, spocisz się i będziesz musiał zrezygnować z kontynuowania treningu.

Nie pozwól na to, aby pogoda pokrzyżowała Ci plany! Jeżeli w Twojej zimowej szafie nie ma jeszcze bielizny termoaktywnej, to jest to dobry moment, aby nadrobić zaległości.

Dlaczego potrzebujesz bielizny termoaktywnej?

Narciarstwo biegowe to nie spokojny spacer, nawet jeżeli uprawiasz ten sport tylko rekreacyjnie. Każdy ruch wymaga dużego wysiłku, a ten z kolei powoduje, iż ciało się poci. Wzmożona aktywność organizmu sprzyja produkcji większej ilości potu. W przypadku bawełnianej bielizny możesz być pewien, że wilgoć wniknie w jej włókna, co spowoduje, ze stanie się mokra. Ty będziesz odczuwać chłód, co doprowadzi do wychłodzenia się organizmu.

Bielizna termoaktywna jest bardzo dobrym izolatorem ciepła. Zapewnia odpowiednią temperaturę ciała, utrzymuje jego odpowiednią ciepłotę nawet przy niskich temperaturach. Podczas biegania na nartach potrzebujesz więc odzieży, która będzie odprowadzać wilgoć i jednocześnie nie pozwoli Ci zmarznąć.

Bielizna termoaktywna na zimę

Najczęściej wybieramy bieliznę ciepłą. Ona jednak dobrze sprawdzi się w przypadku narciarstwa zjazdowego lub snowboardu. W przypadku biegówek lepszym rozwiązaniem będzie bielizna średnia lub lekka, w zależności od tego, czy jesteś osobą mniej czy bardziej odporną na chłód. Bielizna termoaktywna musi być Twoją drugą skórą, idealnie dopasowaną, ale nie za bardzo obcisłą. Nie może krępować ruchów i w żaden sposób ograniczać biegacza. Zazwyczaj zakładamy dwuczęściową bieliznę – koszulkę z długim rękawem i długie spodnie.

Pozostaje Ci jeszcze wybór kurtki i spodni na narty biegowe. Może potrzebujesz naszej pomocy?