Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Narty biegowe i pokrowce do stylu klasycznego

17 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Narty biegowe – styl klasyczny

Biegówki wybieramy z uwzględnieniem stylu jazdy, terenu, po którym będziemy się poruszać i oczywiście doświadczenia i umiejętności. Wyróżnić możemy styl klasyczny i styl łyżwowy, do każdego z nich wybierzemy inne narty do biegania. Również inny sprzęt dobrze sprawdzi się podczas spacerów po leśnych ścieżkach niż w trakcie biegania po przygotowanych torach.

Stylem klasycznym możemy jeździć niezależnie od terenu, jednak istotne jest, aby wybrać odpowiednią szerokość nart. W przypadku stylu łyżwowego poruszamy się w ten sposób, że nasze ślady układają się w charakterystyczną jodełkę. Jest to mniej popularna wśród amatorów technika.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z biegówkami, wybierz turystyczne narty do biegania. Kiedy już opanujesz technikę biegania, wtedy dopiero będzie dobry moment, aby zamienić je na profesjonalny sprzęt dla zawodowców. Chcąc ułatwić sobie stawianie pierwszych kroków na nartach, zdecyduj się na biegówki z łuską znajdującą się od spodu. Ułatwia odbicie i zapobiega cofaniu się nart przy podjazdach.

Styl klasyczny – biegówki backcountry, śladowe i sportowe

Pierwszym rodzajem biegówek polecanym dla początkujących są narty do biegania backcountry. Są szersze i najczęściej krótsze, przez co łatwiej jest nimi manewrować. Po bokach mają metalowe krawędzie zabezpieczające narty przed uszkodzeniem. Mogą też posiadać łuskę. Idealny towarzysz spacerów po trudnym terenie.

Narty śladowe są przeznaczone do biegania po przygotowanych trasach i dziewiczych terenach. Polecamy je dla miłośników rekreacyjnych spacerów. Wyróżniają się wyżej uniesionymi dziobami oraz obecnością łuski w środkowej części ślizgu. W ich przypadku warto wybrać buty z wyższą cholewką, które zapewnią komfort termiczny podczas mniej intensywnych spacerów.

Dla zawodowców najlepsze będą narty sportowe – są węższe i dłuższe. Są przeznaczone tylko do biegania po przygotowanych trasach. Buty do nich są tylko lekko ocieplane lub całkowicie pozbawione warstwy docieplającej.