Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Akcesoria do narciarstwa biegowego

9 artykuł artykułów

Sortuj

 

Praktyczne akcesoria do narciarstwa biegowego

Przy kompletowaniu stroju na biegówki można zapomnieć o kilka praktycznych dodatkach. Wiele z nich stanowią podstawowe wyposażenie narciarza biegowego, jak np. rękawice na narty biegowe. Zima stanowi czas, kiedy należy zadbać o wszystkie części swojego ciała, a dłonie są szczególnie narażone na niskie temperatury i mróz. To jednak nie wszystko, o czym musisz pamiętać.

Narciarstwo biegowe należy do dyscyplin sportowych, wymagających specjalistycznego sprzętu i konkretnego stroju. Dotyczy to również skarpet, które nie mogą być przypadkowymi znalezionymi na dnie szafy. Powinny mieć odpowiednią długość, muszą być wykonane z cienkiego, ale chroniącego przed wychłodzeniem materiału i oczywiście skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz. To wciąż nie wszystko, czego potrzebuje narciarz biegowy.

Ochrona dłoni i stóp

Rękawice na narty biegowe muszą chronić dłonie przed zimnem i przed uszkodzeniami mechanicznymi, spełniają więc dwie niezwykle ważne funkcje. Zapewniają również lepszy chwyt kijków i dobre czucie rękojeści. Możemy wyróżnić rękawice startowe, uniwersalne i przeznaczone do noszenia przy bardzo niskich temperaturach. Warto się im przyjrzeć bliżej i sprawdzić, czy posiadają długie mankiety, wzmocnienia między kciukiem i wskazującym palcem i antypoślizgowe wykończenie po wewnętrznej stronie dłoni. Wszystko to świadczy o tym, że rękawiczki będą Ci towarzyszyły przez długie sezony intensywnych treningów.

Pamiętając o ochronie stóp, należy przy wyborze skarpet uwzględnić ich długość, jakość materiału, zdolność do odprowadzania wilgoci, właściwości termoregulujące i elastyczność, która przekłada się na łatwość dopasowania skarpety do stopy.

Zadbaj o swoje biegówki

Jak każdy sprzęt, również narty biegowe wymagają systematycznej konserwacji i serwisu. Powinno się je sprawdzać, naprawiać ewentualne uszkodzenia, smarować i ostrzyć odpowiednio przed, jak i po sezonie. Chcąc samodzielnie zatroszczyć się o swój sprzęt, będziesz potrzebować smaru, żelazka do smarowania, cykliny, środka do konserwacji i imadła do nart. Szukaj ich w naszym sklepie Decathlon!

Proponujemy szeroki wybór akcesoriów do nart biegowych, zarówno dla Ciebie, jak i Twojego sprzętu.