Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Maty do jogi

14 artykuł artykułów

Sortuj

 

Mata do jogi atrybutem jogina

Jest to podstawowa rzecz, której potrzebujesz, aby zacząć trenować jogę. W klubach fitness do Twojej dyspozycji są maty do jogi, jednak często są one uniwersalne i wykorzystywane do wszystkich innych aktywności. Ponadto, ogólnodostępne, a więc ćwiczyć na nich może każdy, co na pewno nie najlepiej wpływa na higienę. Zachęcamy do zakupu swojej maty do jogi, którą będziesz mógł stosować zarówno w domowych warunkach, w plenerze, jak i na sali fitness. Są zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki ćwiczeń, dzięki czemu zapewniają całkowity komfort i pełną wygodę. W ofercie Decathlon dostępne są w wielu wariantach. Różnią się materiałem, wielkością, wzorem i kolorem oraz wykorzystanymi przy ich produkcji technologiami.

Maty do jogi – materiał

Większość mat wykonanych jest z PVC, czyli polichlorku winylu. Charakteryzują się dobrą jakością i brakiem toksycznych substancji – przechodzą liczne testy, które to potwierdzają. Ich największą zaletą jest trwałość i wysoka odporność. Mata do jogi z PVC jest łatwa w czyszczeniu – możesz ją czyścić za pomocą wody i delikatnego środka piorącego.

Maty do jogi wykonuje się ponadto z naturalnego materiału, jakim jest kauczuk, co jest ich bardzo dużym atutem. Są antypoślizgowe, dlatego z powodzeniem wykonasz na nich pozycję psa z głową w dół. Trzeba jednak pamiętać, że takiej maty nie czyścimy w taki sam sposób, jak tej wykonanej z PVC. Odświeżysz ją i usuniesz z niej zabrudzenia, wykorzystując do tego roztwór wody z octem. W wielu przypadkach wierzchnią warstwę maty do jogi pokrywa się poliuretanem, który nadaje im gładkiej struktury. Taki wariant występuje też w ciekawych wzorach, co na pewno spodoba się kobietom i osobom, które cenią sobie atrakcyjny wygląd akcesoriów do ćwiczeń.

Wielkość maty do jogi

Mata do jogi musi być dopasowana do Twojego wzrostu, dzięki czemu zapewni Ci wygodę i komfort ruchu. Uniwersalne maty do jogi mają wymiary ok. 180 x 60 cm. Ich długość powinna być dłuższa od Twojego wzrostu przynajmniej o 10 cm. Jeżeli chodzi o szerokość, to sam powinieneś zdecydować, jakiej „przestrzeni roboczej” potrzebujesz.

Wybierając matę, nie zapomnij też o tym, w jaki sposób będziesz ją nosić na salę treningową. Świetnie w tym celu sprawdzi się torba na matę do jogi. Zarówno maty, jak i torby dostępne są w sklepie Decathlon. Może zdecydujesz się na kompletny zestaw? Sprawdź również inne akcesoria do jogi w ofercie Decathlon.