Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kostki do jogi

4 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Kolor

  • Cena

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kostki do jogi dla poprawności wykonywania ćwiczeń

Są przeznaczone do wykonywania ćwiczeń wymagających znacznego rozciągania. Szczególnie na początku mogą pojawić się problemy z niektórymi pozycjami ze względu na jeszcze niedostateczną elastyczność ciała, co oczywiście zmieni się wraz z kolejnymi treningami. Kostki do jogi są jednymi z ważniejszych i częściej stosowanych akcesoriów. Ułatwiają wykonywanie ćwiczeń i zwiększają bezpieczeństwo ruchu. Potraktuj je, jako pomoc przy dążeniu do uelastycznienia swojego ciała. Dzięki nim trudniejsze ćwiczenia wykonasz bardziej precyzyjnie, poczujesz się pewniej i z większą łatwością będziesz kontrolować każdy ruch, mając większą świadomość swojego ciała i zwiększając jego możliwości.

Jak dobrze wykorzystać kostki do jogi?

Są niezastąpione podczas nauki wielu pozycji, w tym asan. Kostki do jogi pełnią funkcję podpory podczas praktycznie każdej pozycji – siedzącej, stojącej i leżącej, ale również przy skrętach. Są wykorzystywane w treningu na każdym stopniu zaawansowania, korzystają z nich nawet doświadczeni jogini. Nie tylko ułatwiają wykonywanie ćwiczeń, lecz także zapobiegają kontuzjom, które często wynikają z nieprawidłowego ruchu ciała. Klocki do jogi są bardzo poręczne, nie zajmują dużo miejsca i są stosunkowo lekkie, dlatego na pewno znajdziesz dla nich miejsce w swojej torbie treningowej.

Rodzaje klocków do jogi

Klocki do jogi wykonuje się z różnych materiałów, co ma wpływ na ich trwałość, cenę, wagę i komfort użytkowania. Najlżejsze są piankowe kostki do jogi. Cechują się wysoką odpornością na odkształcenia i zachowują swoją odpowiednią twardość, nawet przy częstym stosowaniu. Wykonane są z tworzywa sztucznego, co pozwala producentom zaproponować bardzo szeroką paletę kolorystyczną. Alternatywą jest klocek wykonany z korka. Jego powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a gęstość na poziomie 300 kg/m3 zapewnia dobrą równowagę. To produkt ekologiczny, wykonany z naturalnego materiału, doskonale wpisuje się w koncepcję kultury jogi, w której kluczowa jest harmonia człowieka z naturą. Najcięższą wersją kostek do jogi są kostki drewniane, stosunkowo często spotykane w klubach fitness, na zajęciach z jogi.

Chcesz się przekonać, jak bardzo poprawi się komfort ćwiczeń z wykorzystaniem klocka do jogi? W sklepie Decathlon na pewno znajdziesz kostkę do jogi odpowiednią dla siebie. Sprawdź również paski do jogi w ofercie Decathlon.