Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Spódniczki baletowe, tutu

3 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Spódniczka baletowa – symbol tańca klasycznego

Trudno sobie wyobrazić balet bez tiulowej spódnicy, która stała się symbolem tego rodzaju tańca. Najczęściej są elementem stroju scenicznego, rzadziej używane są podczas treningów. Spódniczka baletowa nazywana jest profesjonalnie tutu. Marzy o niej każda mała księżniczka, która niekoniecznie myśli tym samym o tańcu w spektaklu „Jezioro Łabędzie”. Kobiety ubrane w tutu prezentują się efektownie, ich ruch jest jeszcze bardziej spektakularny, a cały występ opiewa w magiczną atmosferę.

Tutu w kilku odsłonach

Paczka baletowa, tutu, spódniczka baletowa…to określenia, których możemy używać zamiennie. Występują w kilku wariantach, które charakteryzują się wyróżniającymi się cechami. Najbardziej popularna jest paczka klasyczna, czyli krótka, sztywna spódnica, w której widoczne są całe nogo tancerki. Możemy ją podziwiaj m.in. w balecie „Jezioro Łabędzie”. W trakcie treningu baletnice zakładają paczki ćwiczebne, dzięki którym mogą lepiej przygotować się do występu. Wydłużone spódniczki baletowe, sięgające za kolano, wykonane z lekkich materiałów, powiewających podczas tańca, to tutu romantyczne. Spotkasz się z nimi w balecie „Dziadek do orzechów”.

Wybór spódniczki baletowej zależy więc od tego, w jakich okolicznościach będzie używana. Jeżeli jednak szukasz swojego pierwszego tutu, to powinnaś zdecydować się na paczkę klasyczną. W sklepie Decathlon jest dostępna również dla dziewczynek zaczynających swoją przygodę z baletem.

Tutu dla najmłodszych baletnic

Tutu to najczęściej spódnica. Aby jednak zapewnić maksymalną wygodę i komfort kilkuletnim dziewczynkom, wybierz dla swojej córki tutu również wygodne, elastyczne body. Góra powinna być elastyczna, z kolei dół krótki, z warstwowymi falbankami. Skompletuj strój dla małej baletnicy w sklepie Decathlon. Nie zapomnij o baletkach!

Szukasz spódniczki baletowej? Poznaj naszą baletową ofertę, znajdź idealny model dla siebie, skompletuj strój baletowy, w których wyglądasz i czujesz się najlepiej.