Darmowa wysyłka już przy zakupach za 74,99

Kółka do ćwiczeń

2 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rodzaj produktu

  • Cena

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kółko do ćwiczeń – wzmocnij mięśnie brzucha

Brzuch to newralgiczna partia naszego ciała, nad którą bardzo często musimy bardziej popracować, aby ją wzmocnić i odpowiednio wyrzeźbić. O płaskim brzuchu marzy każdy, jednak tylko niektórym udaje się osiągnąć ten cel. Jeżeli Ty również szukasz sprawdzonego przepisu na piękny brzuch, to może spróbujesz ćwiczeń z pozornie bardzo niepozornym sprzętem, jakim jest AB Wheel?

Co to jest AB Wheel?

To inaczej kółko do ćwiczeń, prosty przyrząd przeznaczony do wzmacniania mięśni brzucha, ale też innych partii ciała. Może składać się z jednego kółka lub dwóch, które umieszczone są na specjalnej rączce. Kółko do ćwiczeń pojedyncze jest najprostszą formą AB Wheel, a jednocześnie wymaga większego zaangażowania mięśni brzucha i grzbietu, więc polecamy go dla osób zaawansowanych. Jeżeli szukasz przyrządu z lepszą stabilizacją, który pozwoli Ci lepiej poznać AB Wheel i technikę ćwiczeń, to wybierz podwójne kółko do ćwiczeń lub kółko szerokie. Najbardziej zaawansowane modele wyposażone są dodatkowo w regulację oporu, czyli mechanizm, dzięki któremu będziesz mógł regulować siłę, jaka jest potrzebna do poruszania kółkiem.

AB Wheel nie tylko na mięśnie brzucha

Ćwiczenia z kółkiem wymagają dużego wysiłku, co przy pierwszej styczności z przyrządem wydaje się mało prawdopodobne. AB Wheel angażuje nie tylko mięśnie brzucha, lecz także pleców, ramion i ud. Dodatkowo angażuje mięśnie głębokie, dzięki czemu sprzyja poprawie sylwetki, a także wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za stabilizację całego ciała. Jeżeli dobrze opanujesz technikę ćwiczeń i będziesz je odpowiednio wykonywać, możesz pozbyć się uciążliwego bólu kręgosłupa wynikającego z nieprawidłowej postawy i niedostatecznej siły mięśni, które są za nią odpowiedzialne.

Ćwicz poprawnie

Jak ćwiczyć z AB Wheel, aby trening był możliwie jak najbardziej efektywny? Decathlon radzi:

  • utrzymuj jednocześnie proste ciało i równowagę;
  • wykonuj ćwiczenia na podłożu stawiającym opór, najlepiej na macie do ćwiczeń;
  • kontroluj równowagę, wyciągaj się tylko do momentu, kiedy jesteś w stanie utrzymać prostujące się ciało;
  • napinaj mięśnie brzucha, pleców i barków – dzięki temu łatwiej Ci będzie utrzymać prawidłową postawę.

Mocny i płaski brzuch? Decathlon ma na to sprawdzony sposób! Sprawdź także maty treningowe i gumy do ćwiczeń.