Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Krótkofalówki i walkie-talkie

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Krótkofalówki to jeszcze nie przeżytek

Telefon komórkowy zastąpił już komputer, aparat fotograficzny, kamerę cyfrową, odtwarzacz mp3, a nawet konsolę do gier. Jakiemukolwiek innemu urządzeniu trudno mu dorównać pod względem funkcjonalności. Wydaje się więc, że również krótkofalówki nie są już ludziom potrzebne, komunikujemy się przecież przez telefony komórkowe. W rzeczywistości jednak to krótkofalówki mogą uratować komuś zdrowie i życie, kiedy w ekstremalnych warunkach nasz telefon traci zasięg.

Krótkofalówki na górskie wyprawy

Korzystają z nich ratownicy górscy. Zapytasz, dlaczego do komunikowania nie używają po prostu telefonów komórkowych. Jeżeli przynajmniej raz byłeś w górach, to wiesz, że na pewnej wysokości, w otoczeniu lasu i wysokich szczytów gór, telefon nie zawsze chce z Tobą współpracować. Problemem jest brak zasięgu. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w przypadku wypadku w wyższych partiach gór nie będziesz mógł wezwać pomocy. Krótkofalówki ułatwiają komunikację pomiędzy ludźmi z jednej grupy, którzy wspólnie wyruszyli na górski szlak. Uratowały już niejedno życie!

Krótkofalówki na survivalową przygodę

Lubisz adrenalinę i ten dreszczyk emocji, kiedy nie wiesz, co Cię czeka za lasem czy zabłoconym zakrętem? Jesteś pogromcą przygód i często uczestniczysz w survivalowych wyprawach? Krótkofalówki przydadzą się także Tobie. Możesz komunikować się z innymi uczestnikami zabawy, szczególnie jeżeli rywalizujecie w grupach. Ponadto krótkofalówki ułatwią Wam komunikację na rekreacyjnym biwaku czy polu namiotowym, gdzie równie często jak w górach pojawia się problem z zasięgiem.

Krótkofalówki dla motocyklistów

Jesteś aktywnym uczestnikiem grupowych wyjazdów motocyklowych? Krótkofalówki na pewno będą dobrym sposobem, aby pozostać w kontakcie z innymi kierowcami. Nie musisz się martwić o zasięg, a za granicą oszczędzisz dzięki niej pieniądze, ponieważ rozmowa przez walkie-talkie zawsze jest darmowa. Krótkofalówki możesz też wykorzystać przy okazji wycieczki rowerowej oraz wypadu ze znajomymi na kajaki czy pontony.