Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Trampoliny fitness

8 artykuł artykułów

Sortuj

Zamów i odbierz już za 1H
w wybranym Decathlon, bezpiecznie i za darmo

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Ocena użytkowników

 

Trampolina fitness – wyskacz smukłą sylwetkę!

Moda na skakanie trwa! Trampolina fitness swoją popularność zawdzięcza Siostrom ADiHD, które pokazały tę formę aktywności fizycznej polskim fit freakom. To właśnie trampoliny zachęciły wiele osób, preferujących dotychczas bardziej pasywny tryb życia, do zainteresowania się sportem i zrobienia czegoś dobrego dla siebie, swojego ciała i zdrowia. Trampolinę do ćwiczeń spotyka się dzisiaj prawie w każdym klubie fitness, gdzie prowadzone są zorganizowane zajęcia. Ty jednak chcesz mieć własną trampolinę w domu, skakać zawsze, kiedy masz na to ochotę, dłużej niż trwają zajęcia, z większą lub mniejszą intensywnością? Układać własne choreografie i skakać przy swojej ulubionej muzyce? Ze sklepem Decathlon to naprawdę proste!

Trampolina fitness do zabawy i treningu

Skakanie na niej to połączenie zabawy z intensywnym treningiem. Czy może być coś bardziej wspaniałego, niż radość z wysiłku i ze zmęczenia, która jest efektem ciężkiej pracy w dążeniu do smukłej sylwetki? Skacząc na trampolinie, angażujesz większość grup mięśniowych – nóg, brzucha, ramion i grzbietu – pracuje całe Twoje ciało. Trening pozwala szybko spalić nadmierne kilogramy, zwiększyć tempo przemiany materii i oczyścić organizm z toksyn. Ma pozytywny wpływ na koordynację ruchową, redukuje stres, poprawia samopoczucie, wspiera funkcjonowanie układu krwionośnego i oddechowego. Trampolina fitness bardzo dobrze sprawdza się w treningu rehabilitacyjnym, ale należy to wcześniej skonsultować z lekarzem.

Dobra i bezpieczna trampolina do ćwiczeń

Musi być stabilna, a więc jej konstrukcja powinna charakteryzować się doskonałym wykonaniem, być solidna i wytrzymała. Energiczne skoki będą w trakcie treningu obciążać trampolinę i tym samym jej stelaż, więc musi być ona na nie odporna. Trampolina fitness posiada też matę, która powinna być odpowiednio wzmocniona. Dla początkujących przyda się oczywiście uchwyt do trzymania podczas skoków. Dzięki niemu poczujesz większą stabilność, bezpieczeństwo i pewność. Pomoże Ci wypracować dobrą technikę skakania, kluczową w osiąganiu pożądanych efektów i poczuciu bezpieczeństwa podczas skakania bez nadmiernego obciążania stawów.