Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Przyrządy do ćwiczeń brzucha

2 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Przyrządy do ćwiczeń brzucha – postaw na lepsze efekty

Robisz brzuszki, ale nie dostrzegasz zadowalających efektów? Twój brzuch nie jest na tyle płaski i umięśniony, żebyś mógł być z niego dumny? A może dopiero zdecydowałeś się poprawić jego wygląd i szukasz alternatywy dla typowych brzuszków? Proponujemy Ci przyrządy do ćwiczeń brzucha, które wspierają ruch ciała, pomagają w prawidłowym wykonywaniu ćwiczenia oraz wzmacniają mięśnie brzucha i inne partie ciała. Sprawiają, że Twój trening nie jest monotonny.

Przyrządy do ćwiczeń brzucha – jak prawidłowo z nich korzystać

Przyrządy do ćwiczeń brzucha to wsparcie dla pracy mięśni, zarówno górnych, dolnych, jak i skośnych – najczęściej angażują je wszystkie, niektóre w mniejszym, inne w większym stopniu. Dzięki korzystaniu z odpowiednich sprzętów wzmocnisz je, ale też skutecznie wyszczuplisz sylwetkę i dodatkowo wzmocnisz mięśnie lędźwiowe. Aby osiągnąć takie efekty, musisz pamiętać o prawidłowej postawie, niezależnie od tego, jakie przyrządy do ćwiczeń brzucha wybierzesz. Zawsze utrzymuj napięcie w obrębie mięśni brzucha, lędźwi i szyi. Skoncentruj się na każdym ruchu, wykonuj go powoli, angażując przede wszystkim mięśnie brzucha. Prawidłowa postawa pozwoli Ci uniknąć ewentualnych problemów z kręgosłupem, które wynikają z jego nadmiernego obciążenia.

Jakie przyrządy do ćwiczeń brzucha od Decathlon?

Do najczęściej wybieranych przyrządów należy abdo gain, czyli przyrząd składający się z maty i dwóch uchwytów. Należy się położyć na macie, chwycić obręcz po obu stronach i unieść ciało do góry, kontrolując przy tym, czy odcinek lędźwiowy pozostaje w kontakcie z podłożem. Abdo gain polecamy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym. Możesz zwiększać czas wytrzymywania w pozycji z napiętymi mięśniami brzucha, zmniejszając tym samym czas odpoczynku.

Przyrządy do ćwiczeń brzucha pomagają też wypracować dobre nawyki i odpowiednią pozycję w trakcie wykonywania brzuszków. Służy do tego m.in. abdo ergo, który ogranicza pobudzenie mięśni szyi i minimalizuje ryzyko wystąpienia w tym miejscu bólu. Wiele osób zmaga się z tym problemem, lecz Ty już nie musisz!