Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Obroże, smycze, szelki dla psów

12 artykuł artykułów

Sortuj

 • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
 • Typ produktu

 • Cena

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Marka

 • Ocena użytkowników

 • Guide Conseils Football

  Obroża dla Twojego psa!

  Sprawdź recenzję modeli Solognac i wybierz obrożę dla swojego czworonoga!

Obroże, smycze i szelki dla psów w Decathlon.pl

Obroża dla psa to najważniejszy element wyposażenia dla naszego czworonoga. Dzięki obroży możemy przypiąć psa do smyczy, co zapewni bezpieczeństwo naszego pupila na spacerze. Wybór obroży powinien być podyktowany kilkoma kryteriami. Dobra obroża dla psa powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, odpornego na przetarcia, działanie brudu i wilgoci. Najczęściej stosowanym materiałem jest poliester. Ten syntetyczny materiał o gęstym splocie sprawa, że obroża dla psa jest mocna i wytrzymała na gnicie. Nie przyjmuje również brzydkich zapachów, łatwo ją utrzymać też w czystości.

Smycz dla psa występuje w wielu wariantach i długościach. Smycz skórzana, smycz poliestrowa, smycz wykonana z PVC - każda z nich ma swoje wady i zalety, wszystkie mają natomiast jedną cechę - podobnie jak obroża dla psa muszą być wytrzymałe i mocne. Jak dobrać długość smyczy? To zależy od nas samych - krótka smycz sprawdzi się na polowaniach i spacerach w mieście, gdzie nie zawsze znajdziemy odpowiednią ilośc miejsca do bezpiecznego, dalszego wypuszczenia naszego psa. Długa smycz, inaczej lonża dla psa - najczęściej o długości od 10 metrów w górę, pozwala nam na swobodne wybieganie czworonoga, bez obaw o jego bezpieczeństwo i ewentualną pogoń na dzikim zwierzęciem.

Szelki dla psa to alternatywa dla obroży - są one założone na tułów zwierzęcia, co jest rozwiązaniem bardziej fizjologicznym i wygodniejszym dla naszego pupila. Szelki szczególnie polecane będą dla psów aktywnych, mających tendencję do ciągnięcia na smyczy - w przypadku większych naprężeń nie będą one uciskały szyi zwierzęcia. Warto pamiętać - szelki dla psa muszą być zawsze odpowiednio dobrane do jego budowy ciała oraz wzrostu i wagi! .