Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Deski windsurfingowe

3 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Deski windsurfingowe – adrenalina, emocje i wyzwania

Podczas wakacji lubisz się zrelaksować, poleżeć na plaży, nie robiąc zupełnie nic? Taki odpoczynek może się szybko znudzić. Nietrudno bowiem popaść w rutynę, zapominając o minionych wakacjach. Jeśli chcesz to zmienić i szukasz formy aktywności, która pozwoli Ci zapamiętać kolejny wyjazd na dłużej, spróbuj windsurfingu. To sport zyskujący coraz szczersze grono fanów. Deska windsurfingowa nie kojarzy się już tylko z odległymi plażami w Miami – spotkamy ją nad polskim morzem, a także w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich w północno-wschodniej Polsce. Swoich sił na desce może spróbować każdy, niezależnie od wieku czy formy.

Windsurfing – poznaj jego różne odmiany

Deskę windsurfingową można wykorzystać w różny sposób. Znalazła swoje zastosowanie w wielu sportach. Najpopularniejszym jest freeride, czyli po prostu pływanie na desce. To od niego zaczyna się przygodę. Jeżeli szukasz więcej wrażeń, a opanowałeś już dobrze technikę pływania, możesz spróbować swoich sił we freestylu – odmianie windsurfingu z wykonywaniem efektownych figur. Możesz też wziąć udział w regatach wyścigowych, czyli formule. Deski windsurfingowe znalazły swoje zastosowanie w slalomach, a także najbardziej ekscytującej aktywności, jaką jest speed. A co powiesz na „ujeżdżanie fal”, czyli wave? Oczywiście będziesz potrzebować wiatru oraz wzburzonego morza. Nie jest to aktywność dla początkujących, a jedynie dla już doświadczonych windsurferów.

Deski windsurfingowe a rodzaj aktywności

Istnieje kilka odmian desek, a każda z nich została przystosowana do uprawiania innej aktywności. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z windsurfingiem, wybierz deskę najbardziej stabilną – szkoleniową. Dzięki niej opanujesz technikę windsurfingu i podstawy, takie jak wchodzenie na deskę czy utrzymywanie na niej równowagi. Deski windsurfingowe do freeridu są bardziej dynamiczne, wciąż stabilne, lecz bardziej zwrotne. Te przeznaczone do freestylu to opcja dla zaawansowanych osób – umożliwiają wykonywanie obrotów oraz skoków. Deska windsurfingowa wave to z kolei propozycja dla miłośników fal. Sprawdź również żagle i pianki windsurfingowe w ofercie Decathlon.