Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Pianki do windsurfingu

6 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Pianka windsurfing – zadbaj o swój komfort na falach

Niektórzy decydują się na jej wypożyczenie. Dlaczego nie jest to najlepszy pomysł? Pianka windsurfing to ubranie, które ściśle przylega do ciała, zatem musi być też odpowiednio dopasowane do sylwetki. Założenie pianki po kimś innym nie należy do opcji najbardziej higienicznych, dlatego warto mieć własną, w której będziesz pływać tylko Ty. Pianka windsurfingowa powinna być dostosowana do warunków, w jakich planujemy pływać. Należy uwzględnić temperaturę wody i powietrza, aby wybrać taką, która zapewni nam możliwie jak najlepszy komfort termiczny. Wydawałoby się, że latem można z niej zrezygnować, jednak nawet w słoneczne dni, kiedy na dłuższy czas wynurzamy się z wody, odczuwamy nieprzyjemny chłód.

Pianka windsurfing na krótki i długi sezon

Wykonana jest ze specjalnego materiału, neoprenu, dzięki któremu daje ciepło. Gumowa struktura sprawia, że pianka delikatnie nasiąka wodą, a pomiędzy nią i ciałem powstaje warstwa wody ogrzewana przez ludzkie ciało. Pianka windsurfingowa może być zbudowana z kilku warstw – im jest ich więcej, tym pianka lepiej chroni przed zimnem. Na lato polecamy piankę wykonaną z materiału o grubości 2 mm. Dobrze sprawdzą się krótkie nogawki oraz krótki rękaw, jednak nie jest to konieczne. Warto nauczyć się prawidłowo odczytywać oznaczenia. Przykładowo: 5/4 mm oznacza, że główna część kombinezonu ma grubość 5 mm, podczas gdy nogawki i rękawy 4 mm, co pozwala na większą swobodę ruchów. To propozycja, która zapewni komfort cieplny jesienią, a także wiosną. Pianka windsurfingowa na te pory roku musi jednak mieć długie rękawy i nogawki.

Na dłużej niż jeden sezon

Pianka windsurfing może Ci posłużyć dłużej, jeżeli będziesz o nią odpowiednio dbać. Nie susz jej na słońcu, ponieważ promienie UV mogą zniszczyć strukturę neoprenu. Unikaj wieszania pianki na wieszaku, gdyż niekorzystnie wpływa to na jej szwy. Pianka po pływaniu musi sama wyschnąć, a jeśli ją płuczesz, to tylko zimną wodą. Postaraj się unikać kontaktu z ostrymi przedmiotami. Sprawdź również buty do windsurfungu i okulary windsurfingowe w ofercie Decathlon.

Życzymy niezapomnianych wrażeń na falach!