Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Mass gainery

4 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

  • Ocena użytkowników

 

Odżywki na masę – porcja dodatkowych kalorii

Trening to nie tylko utrata tkanki tłuszczowej, lecz, w przypadku treningu siłowego także wzrost masy mięśniowej. Wymaga to zwiększenia zasobów energetycznych, które warunkują przyrost wagi. „Gain” oznacza „zyskać”, w tym przypadku zyskać siłę i masę mięśniową. Odżywki na masę to propozycja dla wszystkich mężczyzn, którzy chcą wyrzeźbić swoją sylwetkę, zwiększając jednocześnie masę mięśniową, ale też dla kobiet zmagających się z niedowagą.

Gainer na masę przy problemach w uzupełnieniu zapotrzebowania kalorycznego

Są osoby, które dążą do pozbycia się nadmiernych kilogramów, jednak w niektórych przypadkach chodzi o efekt zupełnie inny, co wymusza spożywanie większej ilości kalorii. Niekiedy nawet do 5000 kalorii dziennie, co przekłada się na anabolizm i nadbudowę tkanki mięśniowej. Oznacza to, że musimy zjeść dużą ilość jedzenia, często przewyższającą nasze możliwości. To bardzo często trudniejsze niż ograniczenie ilości kalorii w codziennej diecie.

Odżywki na masę są łatwym i szybkim źródłem kalorii. Dostarczają organizmowi węglowodanów i białek w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu możliwe jest spożycie odpowiedniej ilości kalorii pozwalającej na budowę masy mięśniowej.

Odżywki na masę i ich skład

Gainer na masę przyczynia się do zwiększenia masy i jednocześnie przyśpiesza regenerację po treningu. W ich składzie znajduje się więcej węglowodanów niż białka, uzupełniane są także o substancje wspomagające większą skuteczność i efektywność działania. Suplementy na masę w 100 g zawierają najczęściej od 60 do 90 g węglowodanów, od 10 do 30 g białka i od 3 do 10 g substancji wspomagających.

Odżywki na masę należy przyjmować również o odpowiedniej porze. Jeżeli stosujesz je przed treningiem, są traktowane przez organizm jako źródło energii i opóźniają pojawienie się objawów zmęczenia. Po treningu sprzyjają odbudowie zapasów glikogenu w mięśniach i przyrostowi tkanki mięśniowej.

Gainer na masę pomoże Ci zwiększyć masę mięśniową, będzie źródłem energii i przyśpieszy regenerację organizmu. Sprawdź także batony dla sportowców i l-karnitynę.