Zamów i odbierz już za 1H w wybranym sklepie

Bidony

59 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Bidony na trening, piesze wędrówki i na co dzień

Czego Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania? Wody! Według zasad zdrowego odżywiania dziennie powinno się wypijać ok. 2 litrów wody, a przy wzmożonym wysiłku fizycznym nawet dwa razy więcej. Będąc poza domem, nie możesz dowolnie korzystać z zasobów swojej lodówki i szafek kuchennych, ale zapotrzebowanie na wodę wciąż jest takie samo. Świadomość wpływu dobrego nawodnienia organizmu na nasze zdrowie i dobre samopoczucie przyczyniła się do rozpowszechnienia bidonów, z których dzisiaj korzystają już nie tylko sportowcy.

Bidony w różnych wariantach

Nie jest to już typowa butelka wielokrotnego użytku. Jego popularność spowodowała, że projektanci i producenci zaczęli się bardziej koncentrować na jej formie. Bidony mają rożną pojemność – od 250, nawet do 1000 ml. Jeżeli szukasz bidonu, z którego będziesz korzystać na co dzień, np. uzupełnisz jego zawartość przed wyjściem do pracy lub na spacer, to możesz zdecydować się na bidon mniejszy. Dla osób aktywnych, dla których bidony są nieodzownym towarzyszem treningów, polecamy większe warianty, np. 500 mll. Wybierając się na dłuższą wędrówkę górską lub przejażdżkę rowerową, wybierz bidon 750 ml.

Nie bez znaczenia jest kształt bidonów. W ofercie Decathlonu dostępne są bidony o wyprofilowanym kształcie, które doskonale leżą w dłoni i zapewniają dobry chwyt. Gładkie o podłużnym kształcie są świetne dla miłośników górskich wędrówek, bez problemu włożysz je do torby lub plecaka.

Z czego wykonane są bidony?

Najtańsze i najbardziej uniwersalne są bidony plastikowe. Ich dużą zaletą jest niewielka waga i szeroki wybór kolorów. Bidony aluminiowe są trwalsze i równie lekkie, polecamy je podczas wspinaczki górskiej i leśnych wypraw. Dla tych, którzy troszczą się w sposób szczególny o swoje zdrowie, przygotowaliśmy bidony z filtrem usuwającym bakterie i pierwotniaki z brudnej i niefiltrowanej wody.

Wychodząc z domu, nigdy nie zapominaj o wodzie! Z naszymi bidonami na pewno łatwiej będzie Ci wypracować ten nawyk. Sprawdź także bidony turystyczne i termosy.