Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Uchwyty i paski do kijów nordic walking

4 artykuł artykułów

Sortuj

 

Uchwyty oraz paski do kijków nordic walking – mocne i stabilne trzymanie

Kije do nordic walkingu to jedyny sprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu, dlatego tym bardziej powinieneś o niego odpowiednio zadbać. Kontroluj ich stan, sprawdzaj, czy nie wymagają odnowienia lub wymiany któregoś z elementów. Zużyciu ulegają m.in. paski do kijków. Odgrywają bardzo ważną role, ponieważ to od nich zależy, czy kijki będą dobrze leżały w dłoni. Do wyboru masz standardowe paski lub rękawiczki. Pierwsza opcja jest bardziej uniwersalna i częściej stosowana, z kolei druga wymaga dopasowania do wielkości dłoni. Nie mniej ważne są uchwyty do kijków, które spełniają tę samą funkcję. W ich przypadku również konieczna jest wymiana, kiedy już wyślizgują się z dłoni albo są niewygodne w trzymaniu.

Paski do kijków

Koniecznie wybieraj paski do kijków regulowane, aby można było je łatwo założyć i zdjąć, ale też mocno zaczepić na rękach, żeby nie zsunęły się podczas marszu. Muszą być wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału, który oddycha i tym samym zapewnia dłoniom komfort nawet w upalny dzień. Paski do kijków nie mogą też podrażniać skóry, powinny być przyjazne w noszeniu. W sklepie Decathlon znajdziesz paski do kijków o zamszowym wykończeniu, dzięki któremu nie powodują otarć.

Uchwyty do kijków

Paski do kijków mocujemy do ich uchwytów. Kijek trzymamy właśnie za uchwyt, zatem musi on być odpowiednio wyprofilowany i wykonany z materiału, który zapobiega wyślizgiwaniu się z dłoni. Uchwyty do kijków wykonane są z tworzywa sztucznego, przeważnie z polipropylenu. Niektóre modele posiadają także powierzchnię antypoślizgową w miejscu chwytu, co jest dodatkowym zabezpieczeniem przed wyślizgiwaniem się kijków.

W sklepie Decathlon dostępne są uchwyty do kijków i paski w różnych wariantach. Sprawdź, czy Twoje nie wymagają wymiany. A może nie zapewniają Ci wystarczającej wygody podczas treningu?