Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kurtki lekkie dziecięce

14 artykuł artykułów

Sortuj

 

Kurtki wiosenne dla dzieci – ochrona w cieplejsze dni

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca zimowe kurtki trafiają na dno szafy, a ich miejsce zajmują kurtki wiosenne dla dzieci. Twoje dziecko nie potrzebuje już tak dużej ochrony przed chłodem, jednak wciąż nie powinno wychodzić z domu w lekkiej koszulce. Przygotuj je na wiosnę, zadbaj o jego komfort cieplny i pozwól mu cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Marzec bywa kapryśny, kwiecień również nie zawsze rozpieszcza nas dużą porcją słońca. Jakie kurtki wiosenne dla dzieci przygotował Decathlon?

Wiosenne spacery w odpowiednim ubraniu

Przede wszystkim postaw na funkcjonalność. Zmieniająca się pogoda wymusza wybór kurtki wodoodpornej, która będzie chroniła Twojego malucha przed deszczem. Musi więc być wykonana z materiału wodoodpornego, a także mieć praktyczny kaptur. Nie mniej ważna jest jej oddychalność, która ma wpływ na komfort użytkowania. Hydrofilowa powłoka ogranicza kondensację pary wodnej wewnątrz kurtki – takie kurtki wiosenne dla dzieci bardzo dobrze sprawdzą się np. do wędrówek po górskich szlakach. Niektóre modele posiadają dodatkowo panele wentylacyjne, szczególnie na plecach. Ponadto kurtka musi być lekka, dzięki czemu nie będzie ograniczała ruchów dziecka.

Kurtki wiosenne dla dzieci mają również kilka kieszeni na drobiazgi, regulowane mankiety i kaptur. Są dostępne nie tylko w wiosennych kolorach, lecz także w bardziej uniwersalnych, odpornych na zabrudzenia.

Kurtki jesienne dla dzieci

„Przejściówki” sprawdzą się też jesienią. Ta pora roku wyjątkowo często płata nam nieprzyjemne figle. Kurtki jesienne dla dzieci muszą być koniecznie przeciwdeszczowe, a także nieco cieplejsze. Naszą najlepszą propozycją jest dwustronna, impregnowana kurtka polarowa ze wzmocnieniami na łokciach i kieszeniach, które zapobiegają przetarciom. Oprócz tego posiada również kaptur.

Jesteście już gotowi na nadejście wiosny oraz jesieni? Jeżeli wciąż szukasz odpowiedniej kurtki dla swojego dziecka, sprawdź naszą ofertę.