Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty trekkingowe dziecięce

26 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty trekkingowe dziecięce, czyli outdoor oczami dziecka

Jesteś miłośnikiem górskich wędrówek i swoją pasją zarażasz dziecko? Wiesz zatem, że niezwykle ważnym aspektem tej aktywności jest wybór odpowiedniego obuwia. Na szlak nie zakładasz typowych sportowych butów, ponieważ nie zapewniają one odpowiedniej stabilności Twoim stopom, jak też nie chronią przed deszczem czy chłodem. Tak samo jest w przypadku najmłodszych miłośników bardziej wymagających „spacerów”. Buty trekkingowe dla dzieci muszą spełniać te same warunki, co obuwie trekkingowe dla dorosłych. W tej kwestii nie uznajemy nawet najmniejszych kompromisów. Od butów trekkingowych dziecięcych zależy bezpieczeństwo podczas pieszych wędrówek, więc nie można z nich rezygnować i traktować ich jak zbędny wydatek.

Dlaczego Twoje dziecko ich potrzebuje?

Na pewno ze względów bezpieczeństwa. Buty trekkingowe dziecięce mają wyższą cholewkę oraz antypoślizgową podeszwę, która skutecznie ogranicza ryzyko ewentualnego poślizgnięcia i upadku. Odpowiadają one również za komfort malucha. Łatwiej przekonasz go do pieszych wędrówek, jeżeli będzie miał na stopach wygodne buty ułatwiające mu pokonywanie długich tras lub trudnego terenu. Nowoczesne modele wykonane są z wodoodpornej membrany ograniczającej dostęp wody do wnętrza buta. Typowe adidasy czy trampki nie mają takich właściwości. Sztywniejsza cholewka stabilnie utrzymuje stopy w butach, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Wybieramy buty trekkingowe dla dzieci

Muszą być odpowiednie do pory roku. W przypadku zimowych wędrówek koniecznie wybierz buty trekkingowe dziecięce z ociepleniem, ponieważ dzięki temu będą skutecznie chroniły stopy przed chłodem. Latem możesz zdecydować się na obuwie niskie, pamiętając jednak o tym, że wyższa cholewka zapewnia dobrą stabilizację kostki. Nie mniej ważny jest system sznurowania. To on odpowiada za łatwość zakładania butów, ale też ich dopasowanie. Najlepiej sprawdzi się sznurowanie z jednym haczykiem i możliwością regulacji.

Rodzinne wyprawy w góry to jeden z ciekawszych sposobów na spędzenie czasu wolnego połączonego z aktywnym wypoczynkiem. Jeżeli preferujecie takie wakacje, to Twoje dziecko nie może wyjść na szlak bez odpowiedniego obuwia!