Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty do biegania po asfalcie

63 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty do biegania po asfalcie – amortyzacja ponad wszystko

Bieganie jest uniwersalnym sportem, który każdy z nas może, dostosować do swoich preferencji i możliwości. Można biegać wszędzie – po lesie, górskich ścieżkach, po plaży, asfalcie czy kostce brukowej – ale trzeba wiedzieć, jak robić to bezpiecznie. Wiele osób uważa, że bieganie po asfalcie to najkrótsza droga do kontuzji, a jednak w mieście po chodnikach i ścieżkach rowerowych biega tysiące ludzi. Czy stawy i ścięgna zawsze muszą być „spisane na straty”? Nie chodzi o to, gdzie biegasz, ale w jakich butach. Jeżeli preferujesz twardą nawierzchnię, wybierz buty do biegania po asfalcie. Pomimo że czasami trudno odróżnić typy obuwia do biegania (przecież to tylko kwestia koloru oraz wzoru), to w zależności od przeznaczenia stosuje się w nich inne technologie. Buty do biegania po asfalcie mają przede wszystkim zapewniać dobrą amortyzację.

Bieg po asfalcie w „złych” butach

Nieodpowiednio dobrane buty do biegania po asfalcie do twardej nawierzchni bardzo się męczą, podobnie jak Twoje mięśnie czy inne tkanki miękkie. Ich niewielka zmienność pracy i szybszy bieg powodują, że są intensywniej eksploatowane. Ponadto twarda nawierzchnia przyczynia się do obciążenia stawów kolanowych, co w połączeniu ze słabym przygotowaniem oraz długim treningiem jest sprawdzonym „przepisem” na kontuzję i zużycie stawów. Dodatkowo jesteśmy narażeni na większe wstrząsy niż podczas biegania po lesie, co niekorzystnie wpływa na nasze stawy kolanowe, skokowe, a także mięśnie czy ścięgna dolnych partii nóg. To dlatego buty do biegania po asfalcie muszą być inne niż te przeznaczone do biegania po twardej nawierzchni.

Buty do biegania po asfalcie oraz ich „inność”

Buty do biegania po asfalcie zapewniają znacznie lepszą amortyzację, co ogranicza ryzyko kontuzji. Wyróżniają się płaskim bieżnikiem, aby gwarantowały lepszą przyczepność do płaskiej nawierzchni. Ponadto dobrze stabilizują stopę. Zapewniają komfort biegania, chronią przed kontuzjami i pozwalają czerpać z treningu więcej przyjemności. Sprawdź także odzież do biegania.