Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Czapki, opaski, daszki do biegania

43 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Opaska oraz czapka do biegania na lato i zimę

Biegać trzeba z głową, aby nie tylko zapewnić sobie komfort i wygodę, ale przede wszystkim dbać o zdrowie. Wybór stroju sportowego zaczynamy zazwyczaj od… stóp. Dobre buty to fundament solidnego przygotowania, jednak czy zawsze pamiętasz o odpowiednim ubraniu się od stóp do głów? Zimą brak ochrony głowy może skutkować przeziębieniem, a nawet poważniejszą chorobą, natomiast latem – udarem i pogorszeniem samopoczucia. Czapka do biegania to Twój obowiązkowy dodatek zarówno na zimowe, jak i letnie bieganie.

Czapka do biegania na spadek temperatury

Niskie temperatury potrafią skutecznie pozbawić nas przyjemności z biegania, ale też zdrowia. Brak ochrony głowy przyczynia się bowiem do rozwoju infekcji oraz chorób, a także wywołuje ból, który może wykluczyć Cię z treningów nawet na kilka dni. W okresie jesienno-zimowym czapka do biegania musi znaleźć się na głowie każdego biegacza. Najbardziej podatne na chłód są zatoki uszne i czołowe, ponieważ najwięcej ciepła ucieka właśnie przez głowę. Najlepszym wyborem będzie funkcyjna czapka do biegania wykonana z lekkiego, przewiewnego materiału o dużej elastyczności. Gwarantuje jednocześnie skuteczną izolację cieplną, a także odprowadza nadmiar wilgoci. Na największe mrozy polecamy czapki ocieplane z dodatkową warstwą ciepłej tkaniny.

Daszek i opaska do biegania na upały i słońce

Latem nie rezygnuj z ochrony głowy. Daszek do biegania zapewni Ci cień, chroniąc oczy przed mocnym słońcem, dzięki czemu poprawi się widoczność. Jeżeli chcesz zapewnić ochronę również swojej głowie, eliminując tym samym ryzyko wystąpienia udaru, wybierz czapkę z daszkiem wykonaną z przewiewnego materiału. Opaska do biegania sprawdzi się z kolei doskonale w okresie przejściowym – ochroni przed chłodem Twoje uszy oraz podtrzyma włosy, co wpłynie na większą wygodę.

Nie biegaj z głową w chmurach! Ubierz się odpowiednio, nie zapominając, że to właśnie przez głowę ucieka najwięcej ciepła. To ona jest najbardziej narażona na niekorzystny wpływ intensywnego słońca.