Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Czołówki, lampki, odblaski do biegania

10 artykuł artykułów

Sortuj

 

Latarki i odblaski dla biegaczy nocnych

Preferujesz bieganie po zmroku lub przed wschodem słońca? Zawsze pojawiasz się na ścieżce rowerowej przed innymi biegaczami? Unikasz mocnego słońca lub nie masz czasu na trenowanie w ciągu dnia? Musisz zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, aby być widocznym dla kierowców. Będą Ci potrzebne odblaski dla biegaczy, a także latarka do biegania. To kwestia bezpieczeństwa, która, w przypadku uprawiania sportu jeszcze przed wschodem lub tuż po zachodzie słońca, powinna być priorytetem.

Bieganie nocą – pozostać widocznym dla innych

Bieganie nocą ma wiele zalet. Po całym dniu intensywnej pracy jest to czas dla Ciebie i regeneracji Twojego organizmu. W ten sposób skutecznie złagodzisz napięcie oraz pozbędziesz się nagromadzonego w Twoim ciele stresu. Warunki panujące po zmroku sprzyjają lepszej koncentracji, wokół jest mniej rozpraszających Cię bodźców, co pozwala w pełni skupić się na treningu. Ruch na drogach się zmniejsza, zatem nie musisz akceptować nadmiernego miejskiego hałasu. To także dobre przygotowanie organizmu do wydajnego, głębokiego snu.

Nocny bieg wymaga odpowiedzialności, ponieważ nie tak łatwo zobaczyć Cię w ciemności. Nie możesz więc zapomnieć o odblaskach dla biegaczy, które pozwolą Ci pozostać widocznym dla nadjeżdżających pojazdów. Najpopularniejsze odblaski dla biegaczy to oczywiście opaski zakładane na ramię lub nogi. Niektórzy biegacze decydują się też na odblaskowe kamizelki albo bluzy czy koszulki z odblaskowymi elementami.

Latarka do biegania dla spragnionych wrażeń

Lubisz biegać po bocznych, mniej uczęszczanych drogach? Wybierasz bezludne, nieoświetlone ścieżki leśne, więc nie jesteś w stanie przewidzieć, co Cię czeka, kiedy postawisz kolejny krok? Wybierz latarkę do biegania, którą oświetlisz sobie drogę. Aby mieć pełną swobodę ruchów, zdecyduj się na czołówkę do biegania zakładaną na czoło. Równie dobrze sprawdzi się lampka do biegania na paskach, zakładana na klatkę piersiową i plecy.

Daj innym sygnał, że przebywasz na drodze! Bądź widoczny i biegaj odpowiedzialnie.