Zamów i odbierz już za 1H w wybranym sklepie

Sprzęt do nurkowania

88 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Sprzęt do nurkowania – praktyczne gadżety i akcesoria

Do nurkowania są Ci potrzebne: maska, rurka, a niekiedy butla, pianka i płetwy. To Twój podstawowy sprzęt, ale niejedyny, z którego możesz skorzystać. Istnieje wiele ciekawych gadżetów, które pomogą Ci jeszcze lepiej wykorzystać Twoje możliwości oraz potencjał, zobaczyć więcej, nurkować dłużej i bezpieczniej czy docierać do wcześniej niedostępnych dla Ciebie miejsc. Obowiązkowy sprzęt do nurkowania uzupełnij więc o kilka akcesoriów, które znajdziesz w sklepie Decathlon. Jeśli chcesz nurkować dłużej i głębiej, będziesz potrzebować butli do nurkowania. Jeżeli chcesz pomóc sobie w zejściu niżej, wyposaż się w balasty, czyli specjalne ciężarki przyczepiane do pasa. Co jeszcze może Ci się przydać?

Sprzęt do nurkowania – elektronika

Nawet pod wodą się od niej nie uwolnimy. Elektroniczne sprzęty towarzyszą nam w każdej sferze życia. Bez nich trudno byłoby wykonać pewne czynności. Elektroniczny sprzęt do nurkowania to m.in. automat oddechowy – zmienia ciśnienie mieszanki w butli, dopasowując je odpowiednio do ciśnienia na konkretnej głębokości. Ponadto odpowiada za aplikację mieszaniny oddechowej we właściwym momencie i umożliwia nurkowi wydech. Praktyczny sprzęt stanowi też głębokościomierz, który dostarcza informacji na temat głębokości, na jakiej aktualnie się znajdujemy. Doświadczonym nurkom polecamy komputery nurkowe mierzące czas nurkowania, różnego rodzaju głębokości, w tym maksymalną głębokość nurkowania, zalecane tempo wynurzania się czy przerwę powierzchowną.

Czy coś jeszcze?

Oczywiście! Na większych głębokościach, a także podczas bardzo zachmurzonego nieba przyda Ci się latarka. Dzięki niej będziesz mógł nurkować w ciemnych miejscach oraz odkrywać tajemnicę głębi oceanu. Nie zapomnij o kamizelce wypornościowej z balastowymi kieszeniami odrzucanymi. Przygotowaliśmy dla Ciebie sprzęt do nurkowania pozwalający odkryć na nowo piękno i wyjątkowość tej aktywności.