Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Softshell damski

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Softshell damski – ruszaj pod wiatr!

Podbił rynek outdooru, stając się jednym z z najlepszych rozwiązań na wędrówki trekkingowe. Kurtki softshellowe znalazły swoje zastosowanie zarówno przy górskiej wspinaczce, jak i spokojniejszych, rekreacyjnych spacerach. Softshell damski skradł serca fanek aktywności fizycznej. Wiele z Was nie wyobraża sobie jesiennej wyprawy bez kurtki zapewniającej skuteczną ochronę przed wiatrem. Dlaczego softshell damski jest taki fajny? Co w nim takiego wyjątkowego, że pomimo upływu już kilku lat wciąż jest na fali?

Softshell damski – komfort podczas wietrznych warunków

Softshell jest rodzajem tkaniny, która przede wszystkim ma zapewniać ochronę przed wiatrem. Kurtki z niej wykonane sprawdzają się więc doskonale w bardzo wietrznych warunkach przy niewielkiej wilgotności powietrza. Kolejną ich zaletę stanowi wysoki poziom oddychalności – nadmiar potu zostaje odprowadzany, zapewniając komfort nawet podczas intensywnej aktywności fizycznej. Softshell damski to przeciwieństwo odzieży typu hardshell składającej się z kilku warstw materiału i odpowiadającej za ochronę zarówno przed wiatrem, jak i deszczem. Nie cechuje się jednak tak dobrymi właściwościami oddychającymi jak lekki softshell, idealny na warunki jesienne oraz wiosenne.

Softshell damski z membraną?

Membrana jest stosowana do produkcji odzieży hardshell. Softshell damski z założenia nie powinien jej posiadać, lecz są modele, w których znajdziesz membranę, dodatkowo czyniącą kurtkę odporną na deszcz. Pamiętaj jednak, że im większa wodoodporność, tym mniejsza oddychalność. Zatem, na czym Ci najbardziej zależy?

Softshell damski powinien przede wszystkim być wiatroszczelną ochroną dla Twojego ciała. Będzie odpowiednim wyborem na miejski spacer, górską wędrówkę i trekking w trudnych warunkach. Aby dobrze przygotować się na ewentualny atak deszczu, możesz dodatkowo zabrać ze sobą praktyczną pelerynę, którą znajdziesz w naszym sklepie. W ten sposób sprostasz nawet największym klimatycznym wyzwaniom! Sprawdź także inne damskie kurtki sportowe w ofercie Decathlon.