Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Polary, swetry damskie

27 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Swetry i polary damskie dla komfortu w najchłodniejsze dni

Każdy sportowiec ma w swojej szafie przynajmniej jeden polar. Amatorzy aktywności fizycznej nie zawsze są do niego przekonani, wybierając inne warianty dodatkowej warstwy ciepła na chłodniejsze pory roku. Polary damskie nie wszystkim paniom kojarzą się z modnym elementem stroju. Projektanci jednak bardzo się postarali, aby udowodnić Ci, że polar może być trendy, lecz przede wszystkim jest fantastyczną izolacją termiczną. Jeśli masz go na sobie, możesz mieć pewność, że nie zmarzniesz nawet w największy mróz.

Polary damskie inspirowane niedźwiedzim futrem

Skąd pomysł na polar? Naukowcy z firmy Malden Mills pod koniec lat 70. ubiegłego wieku zaczęli uważnie obserwować niedźwiedzie i dostrzegli, że ich futro składa się z cieniutkich rureczek o niezwykłych właściwościach. To one zapewniają im ciepło, dzięki któremu niedźwiedzie mogą przetrwać w trudnych warunkach. Ponadto absorbcja wody niedźwiedziego futra wynosi mniej niż 1%. Tak powstał polar – cieplejszy od wełny, a dodatkowo prawie w ogóle nie przemakający.

Polary damskie różnią się gramaturą, która informuje nas, jak bardzo są ciepłe. Określa ona w gramach dokładną masę materiału na metr kwadratowy. 100 g/m2 dobrze izoluje, a także idealnie przylega do skóry, zatem przeznaczone jest do noszenia jako samodzielna warstwa, a w przypadku deszczowej pogody – pod kurtkę. 200 g/m2 to z kolei gwarancja dobrze utrzymanego ciepła, ale też obecności kilku praktycznych dodatków, takich jak kieszenie i zamek. 300 g/m2 polecamy natomiast na najchłodniejsze dni, ponieważ te polary damskie są najcieplejsze, lecz jednocześnie grubsze, co dla niektórych może oznaczać ograniczoną wygodę podczas wysiłku fizycznego.

Alternatywą są swetry damskie

Polary damskie nie przypadły Ci do gustu, ale nie chcesz rezygnować z ciepła w chłodniejsze dni? W takim razie wybierz swetry damskie, które również bardzo dobrze izolują. W naszej ofercie znajdziesz modele wykonane ze specjalnego materiału o właściwościach hydrofobowych, które pozwalają wodzie na swobodne ześlizgiwanie się po powierzchni swetra. Ten wariant dedykujemy przede wszystkim miłośniczkom żeglugi.